build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Плажи и бродови на Вардар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Плажи и бродови на Вардар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3334353637 61>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #681 Posted: 04-Oct-2013 at 14:54
Галијата на реката Вардар ги доби своите скали

http://zase.mk/foto-galijata-na-rekata-vardar-gi-dobi-svoite-skali/
За сè има вторпат
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #682 Posted: 04-Oct-2013 at 15:04
Sadness is a blessing.
Traveling.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #683 Posted: 04-Oct-2013 at 18:24
можеби на овој мост(скали) ќе се става вртелешката,со оглед на тоа колкави се
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #684 Posted: 04-Oct-2013 at 18:26
LOLLOLLOLPa nasrekja, sto da kazam, glupa drzava sto dozvoluva vakov kic ili glupi investitori? LOL Gospod da ne cuva


Edited by my Macedonia - 04-Oct-2013 at 18:28
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1936
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #685 Posted: 04-Oct-2013 at 21:18
Скалите може комотно да ги преадаптираат дел во тобоган па да личи комплетно на "пиратите од македонија" во аква паркот
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #686 Posted: 04-Oct-2013 at 21:48
sreka konstrukcijata e celicna taka da sledniot pameten sto ke dojde ke moze lesno da ja demontira i prenese vo park
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2393
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #687 Posted: 04-Oct-2013 at 21:55
Зошто бродовите се повисоки од мостовите? Зошто е направена таква кардинална грешка?
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Danielbtmk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 692
  Quote Danielbtmk Quote  Post ReplyReply #688 Posted: 04-Oct-2013 at 22:21
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #689 Posted: 05-Oct-2013 at 01:00
Јас не знам зошто директно од пред плоштад не поставија скали или ЕСКАЛАТОРИ?
Traveling.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #690 Posted: 05-Oct-2013 at 10:22
Originally posted by phenomenon

Зошто бродовите се повисоки од мостовите?


zosto? se plasis da ne ne mozat da pominat pod niv ?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #691 Posted: 06-Oct-2013 at 00:59
Овој првиов е кај вртелешката, тој што ќе бил поголем од другите и што ќе служел како хотел.

Овој вториов ресторанскиов е подолу кај Холидеј Ин, ист како оној карши театарот.

Епа добро, барем ќе има каде Амди Бајрам да му прави свадба на внук му Џани Версаче Бајрам... Свадби на авиони и хеликоптери не се веќе во мода покрај ваква конкуренција...


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #692 Posted: 06-Oct-2013 at 02:03
Дека си бе Кловер,те нема бааѓи да пишиш нешто
Back to Top
Danielbtmk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 692
  Quote Danielbtmk Quote  Post ReplyReply #693 Posted: 09-Oct-2013 at 19:04
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #694 Posted: 09-Oct-2013 at 19:08
Уште сега можам да си ги замислам сите турбо-фолк забави што ќе се одвиваат тука
За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #695 Posted: 09-Oct-2013 at 19:26
Previous
 
Eeek
 Edited by Dexter26 - 09-Oct-2013 at 19:27
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 525
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #696 Posted: 10-Oct-2013 at 12:38
Originally posted by Џоле

Уште сега можам да си ги замислам сите турбо-фолк забави што ќе се одвиваат тука

Ке ловат туристи,нали тоа е целта генерално.
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #697 Posted: 10-Oct-2013 at 17:58
Мене идејата како идеја да се изгради нешто ново во Скопје ми беше некако ОК. Ниедна зграда не е направена без грешки, на страна урбанистичките грешки кои се катастрофални. АМА, бродовиве се како идеја од старт ГЛУПОСТ, и првпат на форумов и јас ке морам да направам , и да го поддржам секој кој ќе иницира размонтирање на истиве.

Edited by Bojan10 - 10-Oct-2013 at 19:55
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #698 Posted: 11-Oct-2013 at 17:36
valjda drvenite  splavopvi ke izgledaat poubavo
Back to Top
milena View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 184
  Quote milena Quote  Post ReplyReply #699 Posted: 11-Oct-2013 at 21:19
Originally posted by Џоле

Уште сега можам да си ги замислам сите турбо-фолк забави што ќе се одвиваат тука


Чаше ломим руке ми крваве
Back to Top
milena View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 184
  Quote milena Quote  Post ReplyReply #700 Posted: 11-Oct-2013 at 21:20
Originally posted by milena

Originally posted by Џоле

Уште сега можам да си ги замислам сите турбо-фолк забави што ќе се одвиваат тука


Чаше ломим руке ми крваве Има да ечи Драгана Миркович и јужни ветар
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3334353637 61>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.