build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Голем комплекс над Јужен Булевар (Лимак)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 26-Jun-2017 at 20:25
Незнам што е знам дека одамна е оградено,пред некое време беше полно со вода. Според фоткава изгледа поставуваат кран,не сум видел рендер.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1159
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 26-Jun-2017 at 20:33
Горе на рендерот овој простор е означен со сиво и не е дел од комплексот на Лимак. Мислам дека 3 (ако се гради и оној до Raddison Blu Swamp ќе бидат и 4) трговски на едно место се премногу, подобро ќе беше тука да има парк а ТЦ Кам да биде на бул. Трета Македонска Бригада, близу Димитар Влахов и Алкалоид.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 27-Jun-2017 at 08:25
Originally posted by stef4o

Еве една фотка од каде може да се забележат активностите кај Лимак (од десната страна на фотографијата.)Грешиш, лимак е а впрочем фотката е стара повеќе време, бидејќи кранот е поставен повеќе од 3 недели...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 27-Jun-2017 at 08:52
Знам. Фотката ја превземав од фб страната на Неуромедика ама бидејќи забележав дека тука по долги години има некакво раздвижување ја постирав тука. Инаку би било добро доколку наскоро почне поинтензивно да се работи.
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 29-Jun-2017 at 18:37
20 godini pokasno i uste nema nisto... ovaa parcela e top i ovde ke se tepaat sega koj od vlada ke zeme ucestvo... Kupete semki i pukanki i gledajte igri bez granici! Cheers
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3212
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 17-Oct-2017 at 08:19
Што се случува со Лимак дечки? Вредно е да прашам. Се имаат ли некакви инсајдерски информации?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8776
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 17-Oct-2017 at 09:40
Јас имам аутсајдерска. Деновиве на терен има и бетоњерки и пумпи за бетон, не само машини за испитување на почва. Незнам што се случува внатре, но е нов тип на активност.
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 17-Oct-2017 at 14:29
Originally posted by pbanks

Јас имам аутсајдерска. Деновиве на терен има и бетоњерки и пумпи за бетон, не само машини за испитување на почва. Незнам што се случува внатре, но е нов тип на активност.

SDSM go lapna ova parce Big%20smile, vo posledna sekunda. Isto se mislat kako da mu gi odzemat placevite na Mijalkov... ke bide tepanje. Treba pari da se napravat sega slednive godini...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 17-Oct-2017 at 16:38
Originally posted by iGi_PoP


Originally posted by pbanks

Јас имам аутсајдерска. Деновиве на терен има и бетоњерки и пумпи за бетон, не само машини за испитување на почва. Незнам што се случува внатре, но е нов тип на активност.
SDSM go lapna ova parce Big%20smile, vo posledna sekunda. Isto se mislat kako da mu gi odzemat placevite na Mijalkov... ke bide tepanje. Treba pari da se napravat sega slednive godini...


Да? Политичка партија го има на свое име местото? Хмммм... сериозен
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3212
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 18-Oct-2017 at 12:32
Видете, турската компанија Лимак е сериозна меѓународна компанија. Имаат потпишан договор што треба прво да биде раскинат, а дури подоцна некој друг да го „лапне“ земјиштето. Можеби Турците влегле во бизнис со некои македонски фирми, но дека може СДСМ да го „лапне“ земјиштето, тоа ми звучи надвор од реалноста.
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 19-Oct-2017 at 21:11
Originally posted by BOJAN

Видете, турската компанија Лимак е сериозна меѓународна компанија. Имаат потпишан договор што треба прво да биде раскинат, а дури подоцна некој друг да го „лапне“ земјиштето. Можеби Турците влегле во бизнис со некои македонски фирми, но дека може СДСМ да го „лапне“ земјиштето, тоа ми звучи надвор од реалноста.


Tocno Thumbs%20Up prasanje ke bide so koi kompanii imaat Turcite vlezeno vo partnerstvo...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.