build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Diamond of Skopje  (Limak)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Diamond of Skopje (Limak)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 910111213 29>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 19-Mar-2018 at 00:33
Грешка си, булеварот поминува меѓу старата железницка и парцелата што се гледа во видео. Сепак не ми е јасно што точно прават? Изгледа објект и булевар заедно би ги градиле ????
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2508
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 19-Mar-2018 at 00:50
Originally posted by ehrlich


Со овој бетонов од видеово на краевите на парцелава, може да ставиме крст на Јужен, или јас сум нешто грешка.


Грешка. Булеварот чинам треба да дојде под моменталната улица и делот каде на видеото се гледа насип.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 19-Mar-2018 at 02:50
Иначе сега каде работат, според планот нема врска со лимак, објектот на лимак би требало само тој дел над булеварот да биде или пак лимак купил се што е во близина???
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10697
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 19-Mar-2018 at 14:09
Еве неколку фотки од тековната изградба и армирањето на темелната плоча -превземени од фејсбукEdited by stef4o - 19-Mar-2018 at 14:16
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 19-Mar-2018 at 16:55
Originally posted by my Macedonia

Иначе сега каде работат, според планот нема врска со лимак, објектот на лимак би требало само тој дел над булеварот да биде или пак лимак купил се што е во близина???

Пред неколку страни ја разјаснивме оваа дилема, Лимак има купено дополнително земјиште од 30000-40000 м2 со што ја има дуплирано површината за градба. Земјиштето е откупено од приватните сопственици кој претходно ги купија парцелите за хотели и трговски центри.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 20-Mar-2018 at 18:24
Фала ти
во меѓувреме...
Од линкединBack to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 28-Mar-2018 at 16:48
АБЕ НИШТО НЕ СЕ ГРАДИ ОВДЕ БЕ, ВИДИ ЗОШТО ЈА ИСКОПАЛЕ ДУПКАТА:
https://republika.mk/899351
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10697
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 28-Mar-2018 at 17:10
Ха,ха баш заради тоа е дигалката. Незнам како не забележале дека на градилиштето турбо се работи од Албекат груп секојдневно може да се следи изградбата преку видео клипови,патем и дигалката ја има дека е користена при монтирање на кран.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 28-Mar-2018 at 17:28
Originally posted by BOJAN

АБЕ НИШТО НЕ СЕ ГРАДИ ОВДЕ БЕ, ВИДИ ЗОШТО ЈА ИСКОПАЛЕ ДУПКАТА:
https://republika.mk/899351


Хахаха сериозно??? И тебе те фати вирусот???
Шала на страна бојан, примитивни луѓе има премногу во ова дупка наречена Македонија.

Edited by my Macedonia - 28-Mar-2018 at 19:13
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 748
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #210 Posted: 28-Mar-2018 at 17:42
Сега ми е јасно, ќе го закопат споменикот во дупката, и да не се открие за 100 години.

Edited by macedonia - 28-Mar-2018 at 18:43
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #211 Posted: 28-Mar-2018 at 19:16
Ова е тоа што јас со години потенцирам, народот или е без образованије или во тешка психична состојба. Затоа живеат такви медиуми. Јас би се срамел како новинар. Имало машинерија таму, а да ви текне дека треба кран да се стави??? Дај, немам комментар.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2561
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #212 Posted: 28-Mar-2018 at 20:42
Кранот <3
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 426
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #213 Posted: 29-Mar-2018 at 00:07
ja pa go gleam sto dremi , a to da ti bil kranot ubiec na maedonckiot narood pisue brat Miljenko
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13634
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #214 Posted: 29-Mar-2018 at 18:36
Originally posted by BOJAN

АБЕ НИШТО НЕ СЕ ГРАДИ ОВДЕ БЕ, ВИДИ ЗОШТО ЈА ИСКОПАЛЕ ДУПКАТА:
https://republika.mk/899351


Кога велам дека „Република“ е куртон-медиум, некои членови се лутат и се навредуваат.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2004
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #215 Posted: 31-Mar-2018 at 15:37
ЕКСКЛУЗИВНА ВЕСТ!!!!
КРАНОТ УБИЕЦ ВО АКЦИЈА!!!
Го монтира кранот иначе...кран е тоа плавото на сликата како кула
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10697
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #216 Posted: 31-Mar-2018 at 16:10
Еве уште неколку фотки од нивната фб странаBack to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #217 Posted: 31-Mar-2018 at 16:15
Немојјјјјј замина Александар!!! Ах комуњаритеее 😂😂😂😂

Edited by my Macedonia - 31-Mar-2018 at 16:16
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3930
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #218 Posted: 02-Apr-2018 at 22:45
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 636
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #219 Posted: 03-Apr-2018 at 10:56
Булеварот каде е?
Back to Top
bashisha View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Dec-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bashisha Quote  Post ReplyReply #220 Posted: 03-Apr-2018 at 16:00
и ако нагаѓаме колку би коштал м2 тука,
и дали овој објект би ја кренал/спуштил/цената на м2 во центар?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 910111213 29>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.