build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Голем комплекс над Јужен Булевар  (Лимак)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Голем комплекс над Јужен Булевар (Лимак)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1813
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 03-Apr-2018 at 20:18
Originally posted by skopskodete

Булеварот каде е?

Булеварот не е на оваа парцела ,туку на соседната. А кога ќе почнат да го прават е добро прашање до нив .
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3761
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 15-May-2018 at 11:07
Преземенонод фб
Back to Top
Blagh View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10-Feb-2013
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Blagh Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 15-May-2018 at 14:19
Добро е, ако вака продолжи личи дека мочуриштето "Радисон Блу" ќе може да го тргнат од Google Maps во скоро време. Еден комарник помалку во Скопје.Инаку се ми се чини дека Лимак ќе се откажат од градење на парцелите што требаа да бидат на Јужен Булевар бидејќи ги земаа овие од Радисон Блу. Истата локација само многу поефтино, без обврски за градење подземни булевари.


Edited by Blagh - 15-May-2018 at 14:19
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3761
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 15-May-2018 at 15:34
Ne veruvam deka kje se otkazat a kaj fotkata se gleda eden vid armatura sto izleguva nadvor od objektot, toa moze da e za spojuvanjeto so drugi objekti?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1813
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 15-May-2018 at 23:17
Не верувам дека ќе се откажат и јас ,бидејќи би загубиле огромна парцела, ако се откажат ќе им биде одземена, вака ќе имаат комплетна енклава која можат да ја направат буквално како сакаат.

Инаку незнам каде гледаш арматура која излегува од објектот ,има само вертикална арматура на делот кој е понизок за еден кат ,но таа е за бетонско платно.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3761
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 15-May-2018 at 23:19
Да, во право си, не е арматура.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3761
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 18-May-2018 at 00:14
Od LinkedIN (Limak Skopje)

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1425
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 18-May-2018 at 06:12
Макетите од проектот ги има во зградата на НЛБ банка - одма доле на приземје кај што е Катарската амбасада и секојдневно гледам има народ кој ги гледат макетите....
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1552
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 18-May-2018 at 16:58
И на макетите го нема булеварот, значи под земја е
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11378
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 19-May-2018 at 11:29
Некој рендер што се врти по интернет

The Turkish company Limak reported that it was going to build a complex worth EUR 250 million in Skopje.

According to announcements, the complex provides four 20-storey buildings with 1,000 apartments, a shopping mall, a casino, a trading facility, a centre for cultural activities and a parking lot. The company’s management stated that during the construction, 700 people a month will be hired and after the construction is finished, the company will employ 2,000 to 2,500 people permanently. The full implementation of the project, the launch of which is expected in early 2017, should be completed in two and a half to three years.


За сè има вторпат
Back to Top
MACK View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote MACK Quote  Post ReplyReply #231 Posted: Yesterday at 01:10
ova uste eden zid da nemoze da cirkulita vozduhot kon vodno --- bravo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.