build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Голем комплекс над Јужен Булевар  (Лимак)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Голем комплекс над Јужен Булевар (Лимак)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11921
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 01-Jun-2018 at 14:25Во право си, рампата можеби воопшто не понира и веројатно се приклучува на булеварот кога е веќе на кота нула. Но не менува ништо суштински во случајов, многу лошо е решено.


Originally posted by ThéodenЈасно е дека тунелот сам по себе е нефукционален. Како привремено и релативно евтино решение за поголема искористеност, барем од источната страна, може да се преуреди триаголникот кај рампа. Сигурно оваа идеја е дискутирана и порано тука, двата крака на бул. Македонија да се направат еднонасочни како надоврзување на излезот од тунелот и да се вкрстат со 11 Октомври како кружни текови. Ова ќе го собира сообраќајот од Борис Трајковски и Македонска бригада низ подземниот булевар. За западниот излез сепак не би знаел ни за привремено решение.Одлично е како евтино привремено решение за источната страна, кое воедно обезбедува добар пристап кон тунелот и поголема искористеност на Јужен булевар.

Thumbs%20Up


Трагично е тоа што твоево ефтино привремено решение обезбедува подобар пристап и искористеност отколку трајното решение зацртано во ДУП-овите...Edited by Cloverstack - 01-Jun-2018 at 14:27
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1010
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 09-Jul-2018 at 14:40
Фоткава е од долниот линкhttps://vecer.press/пораката-на-тито-за-солидарноста-ќе-се/
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1571
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 09-Jul-2018 at 17:26
Овој објект го нема на макетата кај НЛБ Банка?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11492
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 14-Jul-2018 at 15:52
Забележувам дека на таблава ги нема кулите што беа предвидени за овој проект. Дали тоа значи дека проектот претрпел измени?За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.