build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Голем комплекс над Јужен Булевар  (Лимак)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Голем комплекс над Јужен Булевар (Лимак)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 21-Oct-2018 at 17:32
Блок АБлок ББлок ЦБлок Д

За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 21-Oct-2018 at 18:47
Добро, каде е подземниот булевар?
Каде излегува на кружните токови?
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 22-Oct-2018 at 08:09
Значи сепак тоа што се гради кај мочуриштето на Радисон и е моментално до 4-5ти кат не е дел од проетков. Го нема на сликиве, прва улица лево накај рамстор од Јордан Мијалков е празен плац, парк. А не е.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 375
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 22-Oct-2018 at 15:06
toa e na Kam mislam
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 22-Oct-2018 at 16:04
Ми се чини дека мисли на овој објект (фотката е постара, но се гледа на таблата), ако не се лажам, ќе биде хотел или деловна зграда.На овој рендер е зад кулите, десно, белата коцка.

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 22-Oct-2018 at 16:55
Да на тоа мислам, но исто и тоа е на Лимак а не е дел од комплексов и многу ме интересира што е поентата некако како да е во втор план, не се збори многу за тој објект.

Инаку го оградиле просторот и со бодликави жици...сериозен пристап ептен...


Edited by alexsend - 22-Oct-2018 at 16:57
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 22-Oct-2018 at 17:04

Да не имаш фотка од Кам,излезени ли се над земја?

Инаку проектов на рендерите изгледа фантастично би било добро да се реализира без отстапки.Но не ми е јасно со подземната сообраќајница ќе почнува од кружниот тек што ќе се гради кај НИП но каде ќе излегува на другата страна?
Back to Top
Blagh View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10-Feb-2013
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Blagh Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 22-Oct-2018 at 18:29
Веќе дискутирано во нишкава, погледни неколку страни наназад. Smile


Edited by Blagh - 22-Oct-2018 at 18:30
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1367
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 23-Oct-2018 at 20:00
Уште по некој рендер од страницата на проектов и emagazin.com

Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 08-Nov-2018 at 15:37

Кај „Радисон“


Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 535
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 08-Nov-2018 at 15:48
Се отепа од верглање нашата „архитектонска фела“ за модернистичко Скопје, за пост-земјотресната обнова, бла бла бла.. А за скандалозното узурипрање на просторот и градежната парцела на Музејот на Град Скопје - ни збор.

Патем, генијалната градска администрација претпоставувам воопшто нема ни помислено да побара од инвеститорот на Лимак да фрли некој денар за оспособување на Музејот, хм?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #292 Posted: 10-Nov-2018 at 12:53


http://samoprasaj.mk/naacik/1166-2018-11-09-16-05-48?fbclid=IwAR32lq1noKQ0tNx91CKaSxJEXfiqkDqczhr25JSXC3lTzo7XaYs8GF4nIOA
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 399
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #293 Posted: 12-Nov-2018 at 00:12
ova zelenilovo od renderive ne veruvam deka deka ke go ima voopsto, se ke e vo betoni...
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #294 Posted: Yesterday at 16:02
Супер! Уште еден ѕид пред водно!Bash
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #295 Posted: Yesterday at 21:51
Мене супер ми изгледаат зградиве и целиот комплекс, но гледам дека премногу е ставен акцент на зеленилото и парковите кои најверојатно ќе останат само на рендер. Бидејќи нели сега така е модерно со зеленило по целата градба, паркови итн но во реалност 90% од случаите не се реализирани, а во останатите 10% нема никаков систем за одржување на истите.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.