build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Diamond of Skopje  (Limak)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Diamond of Skopje (Limak)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 202122
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 725
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #421 Posted: 15-May-2020 at 19:12
stanovI ?
Back to Top
Pasha View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-May-2020
Location: Beograd
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Pasha Quote  Post ReplyReply #422 Posted: 18-May-2020 at 01:55
Dobro de stana , se potkralo nekako
MMK
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1808
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #423 Posted: 21-May-2020 at 19:40
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #424 Posted: 21-May-2020 at 19:51
Ништо посебно, изгледа на реновиран тутунски комбинат. Last-straw ќе биде ако не го напраат булеварот кој им е дел од договорот и се заташка и заборави тоа.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4598
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #425 Posted: 22-May-2020 at 10:49
На новата снимка на Google Maps се гледа дека коридорот за подземната улица е оставен празен, мислам дека ќе одат со dig&cover кога ќе му дојде редот. Мислам дека покомплицирано ќе биде спојувањето со кружниот тек кај католичка и сите тие други сообраќајни спојки.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 202122

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.