build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Diamond of Skopje (Limak)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 45>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Dec-2012 at 00:31
Никогаш нема ни да има нешто.

Колку што го изградија хотелот таму,

толку ќе ги изградат и останатите објекти. . .
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 21-Dec-2012 at 01:11
Previous
 
Од твоја уста во Божји уши !!!
 
Но различни се инвеститорите при изградбата на хотелот позади Рамстор и при изградбата на комплексот над Јужен Булевар, тоа е сериозно загрижувачки, бидејќи можеби инвеститорот кој планира да го гради комплексот над Јужен Булевар чека да поминат наредните редовни локални избори 2013, а таман дотогаш ќе заврши и зимата, па ем би имал одврзани раце за да гради без никакви пречки од страна на општинската самоуправа и од страна на градската самоуправа, ем ќе има поприфатливи услови за изградба.
 
А подземниот Јужен Булевар јас лично верувам дека ќе го видиме исто онолку колку што ја видовме подземната уличка која требаше да ја изгради инвеститорот кој го изгради деловниот објект на локацијата на старата Народна Банка на плоштад Македонија, поради што лично сум против изградба на овој комплекс на Јужен Булевар, бидејќи верувам дека со неговата изградба ќе го снема и самиот Јужен Булевар.


Edited by Dexter26 - 21-Dec-2012 at 01:12
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 21-Dec-2012 at 11:36
Za ovoj proekt mi tekna nekni koga bev natamu i se parkirav pozadi - izmegu ramstor i stara zeleznicka... Toa tamu se bese sruseno/rascisteno. Mestoto e vo sklop na taa parcela.
Se povrativ na postarite postovi i ako dobro sme bile informirani sega negde se zakonskite datumi koga bi trebalo da pocne ako voopsto pocne izgradbata...
Spored mojte znaenja hotelot pozadi juzen bese nekoj angleski fond koj sto prv ja nagovesti krizata zaedno so Slovencite na saem i evreite Alumina... Niv gi "iznenadi" krizata fondot odma ostanuva bez pari ili planirale so krediti da gradat, dodeka pak turcite od limak go zedoa mestoto so zaknoskite datumi za startuvanje za vreme na krizava, taka da nemasto da gi iznenadi ...bi trebalo negde posle nova godina ako planiraat da pocnat da vidime nekoi aktivnosti na teren...


Edited by Portal - 21-Dec-2012 at 11:54
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 16-Feb-2013 at 20:48
Podzemniot Juzen Bulevar ke bil so po tri lenti vo obete nasoki (nesto kao pod stokovna kuka most)...
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 16-Feb-2013 at 21:22
Од каде е оваа информација и дали знаеш дали ќе има дополнително средишна празнина доколку во иднина се планира трамвај и исто така пешачки зони на овој булевар ?
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 19-Feb-2013 at 17:32
Nemam detali seuste ...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 26-Sep-2013 at 19:12
Незнам дали некој приметил, впрочем е и неприметливо... во ќош... но јас го воочив ова на информативните ‚‚туристички‘‘ карти/мапи што ги има/се распоредени низ Скопјево...

Edited by FoSsiL - 26-Sep-2013 at 19:15
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 26-Sep-2013 at 20:39
кој знае што е договорено да градат турците
Back to Top
bob39 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 27-Sep-2013 at 13:07
Malce "trgovski centri" propadnaa, gradat novi?!
Трговски центри= убиство на Скопје
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 27-Sep-2013 at 23:00
ne se grizete za investitorot ako nesto mu propadnee se dodeka ne vi plati za toa 4000 evra mesecno... Bow
ke se iznaotvoraat uste trgovski centri, ke padnat cenite na dukanite vo takanarecenite i vo trgovskite centrim a so toa ke padne i cenata na prozvodot. Sekoj ke moze polesno da si otvori dukan/prodavnica/kancelarija.
Vo biznisot i vo investiranjeto nekoj uspeva nekoj ne...
mi se dopagaat zgradive, razlicni se od ostanatite, ne se klasika zidarija, moderni se...
Back to Top
osmic View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote osmic Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 29-Jan-2014 at 14:38
ima nekoi aktivnosti ? ili nisto ne se slucuva
Trust Me, I'm an Engineer
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 29-Jan-2014 at 19:43
Originally posted by osmic

ima nekoi aktivnosti ? ili nisto ne se slucuva


Ништо не се случило, ништо не се случува и очигледно, никогаш ништо нема да се случи тука.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Jan-2014 at 20:25
Previous
 
Никогаш не вели никогаш.
 
Речиси сите велевме никогаш за бројни глупости кои беа најавувани со месеци, месеците се претворија во години, но тоа никогаш испадна неточно, бидејќи истите тие бројни глупости, за жал, станаа реалност.
Back to Top
OCB View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: 54
Online Status: Offline
Posts: 921
  Quote OCB Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 30-Jan-2014 at 18:29
Се вршат испитувања со две дупчалки. Едната е поставена кај импровизираниот земјен паркинг веднаш до катната гаража, другата спроти неа, од другата страна на Јужен.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 02-Feb-2014 at 19:28
toa pred nekolku meseci dupcalkite ja ispituvaa pocvata... ili sega pak prodolzuvaat?
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 02-Feb-2014 at 19:38
Луѓе, тоа е... може да биде и ставање темели...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Feb-2014 at 16:36
А дали ти тоа навистина мислиш дека така функционира во Македонија??
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 03-Feb-2014 at 16:50
edna slika od okolinata kje ni donese informacija dali se raboti ili ne..
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 04-Feb-2014 at 18:32
ispituvanje na zemjiste ne e pocetna pozicija za startuvanje na gradiliste... taka da ...
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 04-Feb-2014 at 18:39
Originally posted by Portal

ispituvanje na zemjiste ne e pocetna pozicija za startuvanje na gradiliste... taka da ...
... но исто така откако било испитано земјиштето многу често останувало само на тоа... ама ќе видиме на терен, да не комплицираме ептен
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 45>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.283 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.