build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Diamond of Skopje  (Limak)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Diamond of Skopje (Limak)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 31323334>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
bob39 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 45
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 12-Jul-2022 at 12:41
Ужас! Suicide
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
E777 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Jul-2022
Location: Resen
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote E777 Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 24-Jul-2022 at 15:09
Dali ima nekoj informacii za stanovite vo diamond of skopje dali vredi 2000e za m2 ?
Koga ke zavrshena 4 te bloka
Back to Top
Leo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 02-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Leo Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 26-Jul-2022 at 12:13
Originally posted by E777

Dali ima nekoj informacii za stanovite vo diamond of skopje dali vredi 2000e za m2 ?
Koga ke zavrshena 4 te bloka


Незнам кога ќе биде завршена и останати детали,

Добив само информација од сопруг на колешка кој е по надзорни органи дека градбата т.е. материјалите кои се употребени не се баш нај нај т.е. дека тоа можело и подобро т.е. пквалитетно.

Локацијата секако си вреди.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 08-Aug-2022 at 18:32
Originally posted by Leo

Originally posted by E777

Dali ima nekoj informacii za stanovite vo diamond of skopje dali vredi 2000e za m2 ?
Koga ke zavrshena 4 te bloka


Незнам кога ќе биде завршена и останати детали,

Добив само информација од сопруг на колешка кој е по надзорни органи дека градбата т.е. материјалите кои се употребени не се баш нај нај т.е. дека тоа можело и подобро т.е. пквалитетно.

Локацијата секако си вреди.


hmm dosega samo beton i armatura imaat vgradeno od materijali na sto li mislele!?

Edited by Portal - 08-Aug-2022 at 18:39
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 627
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #645 Posted: 10-Aug-2022 at 17:54
Имам јас слики од наместен стан внатре (како урнек за купувачи да го гледаат), па можам да ви ги пуштам, али ништо различно од другите инвеститори. Освен противпожарен систем и алуминиумски прозори, се друго може да се каже дека е стандард.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #646 Posted: 12-Aug-2022 at 21:22
Втората кула е речиси стигната со висина колку и првата...За сè има вторпат
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 425
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #647 Posted: 12-Aug-2022 at 22:50
Уште една слика од Твитер:
Edited by stef4o - 13-Aug-2022 at 09:51
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #648 Posted: 13-Aug-2022 at 09:54
Diamond Mall-од твитер

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #649 Posted: 18-Aug-2022 at 13:38
поглед од кулатаhttps://www.facebook.com/T.C.Uskup.BE
Carpe diem
Back to Top
bob39 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 45
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #650 Posted: 19-Aug-2022 at 12:06
Грди згради кои се гледаат од секаде и го заградуваат уште повеќе погледот кон Водно плус ја спречуваат циркулацијата на воздухот. 
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #651 Posted: 19-Aug-2022 at 14:14
Originally posted by bob39

Грди згради кои се гледаат од секаде и го заградуваат уште повеќе погледот кон Водно плус ја спречуваат циркулацијата на воздухот. 
аман бе со таа циркулација на воздух.. има милион аргументи што може да се пласираат при изградба на објекти и кога ќе видам циркулација на воздух ми се темни
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 913
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #652 Posted: 19-Aug-2022 at 16:12
Циркулација на воздух за град во котлина е круцијален аргумент...

Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #653 Posted: 19-Aug-2022 at 22:46
jas stfarno se cudam sto ke vi e vozduh vo skopskavaa dupkaa ete asfalt imatee vi "donele" i betoni naseKadee i bulevari imate...
Back to Top
E777 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Jul-2022
Location: Resen
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote E777 Quote  Post ReplyReply #654 Posted: 23-Aug-2022 at 07:26
Ve molam za pomosh, se javiv vo diamond za stan mi odgovorija samo na 5 ti kat se ostanati stanovi… me zacude zoshto bash site vo 5ti kat? Ve molam koj se negativnite strani na 5 ti kat bidejki samo na toj kat gi ima seushte?
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #655 Posted: 23-Aug-2022 at 08:02
5ти кат во диамонд доаќа како 1ви. 4 е како приземје со двор и има смисла, но на 5ти вероватно има најмалку и најлош поглед и е одма на дворовите од комшиите под тебе.
Back to Top
Волкот View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote Волкот Quote  Post ReplyReply #656 Posted: 23-Aug-2022 at 21:57
Originally posted by E777

Ve molam za pomosh, se javiv vo diamond za stan mi odgovorija samo na 5 ti kat se ostanati stanovi… me zacude zoshto bash site vo 5ti kat? Ve molam koj se negativnite strani na 5 ti kat bidejki samo na toj kat gi ima seushte?


Za koj Blok stanyva zbor? Blok A ili B?
Realno 4ti kat duoleksite firmi gi zemaa I 5 kat ostanalo nesto...izgleda od malite.Blisku se mnogu do kukjute dole ako e juzna strana ili do nlb I ramstor ako e severna
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #657 Posted: 24-Aug-2022 at 10:07
Две вчерашни фотки:Ова е лепенка до деловниот центар Ентерпрајз:

За сè има вторпат
Back to Top
kicevo View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 15
  Quote kicevo Quote  Post ReplyReply #658 Posted: 24-Aug-2022 at 15:03
Dali Ima poveke informacii za zgradicevo.
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 185
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #659 Posted: 24-Aug-2022 at 18:38
Originally posted by kicevo

Dali Ima poveke informacii za zgradicevo.

Најверојатно од трговскио е..
Back to Top
Волкот View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote Волкот Quote  Post ReplyReply #660 Posted: 25-Aug-2022 at 20:25
Originally posted by kicevo

Dali Ima poveke informacii za zgradicevo.

Трговскиот е тоа.Станбени и станбени деловни објекти се само зградите на двата крака од просторот блокови А,Б,Ц и Д...20 катници
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 31323334>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.218 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.