build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Diamond of Skopje (Limak)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
doncho View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #881 Posted: 13-Dec-2023 at 11:31
Редно време е да се донесе закон со кој ќе се забрани продажба на станови без имотен лист. Биди мангуп заврши ја зградата па после продавај откако купецот ќе го види готов станот.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 2021
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #882 Posted: 13-Dec-2023 at 17:55
Originally posted by doncho

Редно време е да се донесе закон со кој ќе се забрани продажба на станови без имотен лист. Биди мангуп заврши ја зградата па после продавај откако купецот ќе го види готов станот.
Апсолутно поддршка за идејата! Има начини како, ако си сериозна фирма, кредити, банкарски гаранции.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #883 Posted: 17-Dec-2023 at 20:22
Го отвориле делот Dreamzone или како и да се викаше, за деца. Доста живописни бои и шарено, ако имате деца ќе уживаат во содржинитеИнаку, сѐ уште пола дуќани не се отворени, иако е пораздвижено од пред неколку недели кога бев последен пат.
За сè има вторпат
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 350
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #884 Posted: 17-Dec-2023 at 20:36
Стилски изгледат многу добро,што е Е,немат збор,ова им е тотално погодено.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #885 Posted: 30-Mar-2024 at 14:35
Денешни од кула 3 и 4

Carpe diem
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #886 Posted: 30-Mar-2024 at 22:41
Ова е прилично навлезено во Урбан Парк?
Ако гледам добро 70% од паркот веќе не постои?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #887 Posted: 31-Mar-2024 at 19:00
Постои, но многу мал дел е останат, и прашање е дали ќе го обноват кога ќе заврши проектов.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #888 Posted: 13-May-2024 at 18:49
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.252 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.