build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Гарсоњера

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
bojanbojan40 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 12-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bojanbojan40 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Гарсоњера
    Posted: 17-Jan-2012 at 14:16
Zdravo,
dali e dovolna ova kvadratura(bruto - sirina 3.25m x dolzina 6.55m)  za garsonjera so lezaj,dve stolcinja i masicka za sedenje pomali,wc,frizider i mali ringli nad friziderot,bez terasa normalno
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Online
Posts: 552
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Nov-2017 at 14:41

јас сум сега во екс-офис преадаптиран во гарсоњера 6.40х7 метра, но со доградба 3х3м како спална и кујна, но за среќа имам и 3 пати поголем двор во позадина, па живеачката е до некаде опуштена, иако сето ова е средено од ракав како привремено решение додека се може т.е. додека сме случајно во Скопје јас и моите, она кај да ставиш глава се истушираш или оставиш однесеш некоја работа ... ако е за утеха азија живеат и во 5 квадрата па не се жалат ...

така да без тераса не е нормално, посебно ако си во зграда, пред се мисли му ја и за психичка урамнотеженост, она како во ваков простор да се чувствуваш слободно ... стави огледала тук таму да си продолжиш фиктивно простор, дури и на таван ако немаш висина, макар оптегнал само алу фолија, иако ова би било и емф-чаре [1] ако си емф-параноик и по нарав и со тапија ко во мојов случај, бидејќи од две страни сум озрачен со гмс та и побетер со вифи антени на неоком, но и домашни од околните згради, онака емф спржен до болка и потака ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.