build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонска авијација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 30-Oct-2019 at 23:07
Вчера ги видов три летаа над Ново Лисиче околу 11 часот.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 29-Dec-2019 at 02:01
Еве многу многу детална (фото)историографија. Браво!

https://en.wikipedia.org/wiki/User:FkpCascais/Sandbox20#Macedonia
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 521
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 23-Apr-2020 at 21:05
RETRO HOUR: (od airline-memorabilia)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 04-May-2020 at 18:01
Сѐ уште трае увидот за хеликоптерската несреќа на скопскиот аеродром

Увидот за причините на падот на хеликоптерот М17 на МВР сѐ уште трае. Утрово во 11,30 часот на скопскиот аеродром, веднаш по полетувањето падна хелокоптерот со пет лица внатре. Полесно беше повреден само еден од пилотите на леталото. За причините за несреќата допрва ќе се истражува. Се претпоставува дека една од можните причини бил и силниот ветер. На местото на несреќата интервенирало противпожарно возило. Пожарникарите спречиле избувнување пожар од превртениот хеликоптер.https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/sje-ushte-trae-uvidot-za-helikopterskata-nesrekja-na-skopskiot-aerodrom-foto#5
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.