build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од Регионот - Тунел под Босфор во Истанбул

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Од Регионот - Тунел под Босфор во Истанбул
    Posted: 19-Apr-2012 at 23:40
Овој тунел е чисто железнички нели? Некаде имавме дискутирано за тој проект. Ако е тој истиот, да ги побараме старите постови и да ја префрлиме нишкава во субфорумот за железница...
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Apr-2012 at 11:24
Mega proekt Podvoden Tunel na Bosfor koj ke go povrzuva Evropskiot i Aziskiot kontinent.
videovo e na Turski
 
 
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.082 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.