build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Индустриски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Пекабеско - нов објект во Кадино

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Пекабеско - нов објект во Кадино
    Posted: 22-Apr-2012 at 09:30
Пекабеско гради ноб дистрибутивно-производствен погон во Кадино, н.Илинден
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Apr-2012 at 09:58
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Apr-2012 at 10:01
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 25-Apr-2012 at 14:08
Eve uste nekolku sliki
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Apr-2012 at 14:14
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Apr-2012 at 14:21
Back to Top
MarkoK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MarkoK Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Apr-2012 at 14:22
Back to Top
Cifra View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 85
  Quote Cifra Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 25-Apr-2012 at 15:14
Originally posted by MarkoK

Пекабеско гради ноб дистрибутивно-производствен погон во Кадино, н.Илинден


Големко било ова!
Знаеш ли колкава му е квадратурата?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12052
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 25-Apr-2012 at 20:28
И мене ме интересира квадратурата и точна локација, како и било какви поподробни информации за оваа инвестиција.
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3642
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-Apr-2012 at 20:40

Пекабеско“ гради фабрика во општина Илинден

22 септември 2010, 09:45
Извор: Макфакс
Скопје

Една од водечките македонски компании за производство и дистрибуција на храна „Пекабеско“ ќе гради фабрика во општината Илинден, а вредноста на инвестицијата е проценета од осум до 10 милиони евра.

Новата фабрика на „Пекабеско“ ќе биде лоцирана во село Кадино, општина Илинден, во непосредна близина на Млин Кадино и дискотека Гранд.

Инвестиција е во вредност од осум до 10 милиони евра и ќе донесе нови 100 вработувања.

Примарна дејност на „Пекабеско“ АД е составена од два сегмента производство на сувомеснати производи и дистрибуција на различни брендови од увоз.

Дистрибуцијата на различни брендови е клучна дејност на „Пекабеско„.

Покрај дистрибуцијата на различни брендови „Пекабеско“ во 1998 година започна со производство на сувомеснати производи под брендот „Пекабеско„.

Денес,  палетата на сувомеснати производи опфаќа најразлични видови трајни, димени и полутрајни сувомеснати производи./крај/пд

http://www.makfax.com.mk/_home/home#116704;jsessionid=D700794E578B6A6225C3FF375CFB72B7
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Nov-2012 at 15:23
Новa инвестииција и 50 нови вработувања во близината на Скопје
    
Компанијата „Пекабеско“ во Кадино, општина Илинден го отвора новиот погон за производство на месни и сувомеснати производи.
Инвестицијата е во вредност од 13 милиони евра, од кои дел е кредит обезбеден преку Европската инвестициска банка, а сервисиран преку НЛБ Тутунска банка, а дел се сопствени средства.

Се предвидува на почетокот да се вработат околу 50 нови работници инжинери-технолози, месари, ракувачи со машини, како и други работници – комерцијалисти, шофери, финансиски службеници.
Инаку, Пекабеско АД е една од водечките македонски компании за производство на сувомеснати производи, дистрибуција на хранаи цигари. Примарната дејност на Пекабеско е составена од три сегмента производство на сувомеснати производи, дистрибуција на различни брендови прехрамбени производи и дистрибуција на цигари.
http://www.skopjeinfo.mk/gradot/1174598509/nova-investiicija-i-50-novi-vrabotuvanja-vo-blizinata-na-skopje
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4692
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 18-Nov-2012 at 02:03

Големко е ова... 

Инаку се наоѓа тука:  41°58'32.86"N 21°35'34.70"E

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.