build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Макетарство, моделарство, колекционерство и сл.

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2135
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Макетарство, моделарство, колекционерство и сл.
    Posted: 05-Jun-2012 at 00:25
Hamburg go imd najgolemiot miniaturen aerodrom vo svetot.
Ovoj proekt cini 3,5 milioni evra.

http://www.youtube.com/watch?v=LGEFyi3xvik&feature=related
Back to Top
firefox View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote firefox Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 02-May-2012 at 15:27
Иако на страницата "http://www.avijacija.com.mk/" односно форумот при оваа страница оваа област е покриена и верувам дека повеќето членови на build.mk - воздухопловство се членови и на avijacija.com.mk, сепак го иницирав топиков затоа што верувам дека можеби има некој што се бави со некое од хобијата од областа на воздухопловството, а не е толку активен, па би можел тука да сподели дел од своите активности, постигнувања, видувања за нивото на развиеност на овие хобија во Македонија и сл.

Еве како информација за заинтересираните - на 5 Мај 2012 (Сабота) од 10 часот (доколку не се смени нешто во меѓувреме заради временски непогоди и сл.), на спортскиот аеродром Стенковец ќе се оддржи една дружба меѓу моделарите и макетарите - Моделарски собир 2012, па сите заинтересирани ќе можат директно да се запознаат или да учествуваат во овој настан!

Поздрав!  
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.