build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Булевар АСНОМ / АВНОЈ
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар АСНОМ / АВНОЈ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Poll Question: Врска: бул. АВНОЈ - бул. Гоце Делчев?
Poll Choice Votes Poll Statistics
22 [95.65%]
0 [0.00%]
0 [0.00%]
1 [4.35%]
You can not vote in this poll

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1530
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 14-Jan-2020 at 23:28
А да, ги заборавив излезите од паркинзите. Евентуално да се забрани вртење лево, па на паркинзите да може да се влезе и излезе само од/кон насока запад-исток, а раскрсницата АСНОМ-Србија/Глигоров да прерасне во кружен тек, или пак семафори да има само на излезот кај Хилтон.


(Заборавив да ставам жолто крукче-семафор кај раскрсницата АСНОМ-Србија/Глигоров)


Може и вториов излез да прерасне во кружен тек, ама ме мрзи да цртам.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4692
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #122 Posted: Yesterday at 16:35
По тоа што јас гледам ќе има 4 раскрсници. И кај двата влеза на паркинзите по тоа што гледам ќе има лента да вртење лево. Ќе биде како на Јане Сандански.

Инаку го вадат асфалтот на стариот коловоз. По новиот се вози.во насока кон СЦ Јане Сандански.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.062 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.