build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Palma Mall - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Feb-2018 at 15:54
http://www.plusinfo.mk/vest/141949/palma-mol-se-proshiruva

Палма се проширува, денска поминав и веќе имаат прилично солидно изградени подземни катови. Ќе сликам деноиве и ќе ги објавам сликите.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 05-Feb-2018 at 00:57

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Online
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 05-Feb-2018 at 09:48
Bev vo Palma Mall, ne razbiram zosto pisuva gore deka e gradeno spored evropskite standardi. Ako se zema vo predvid city mall, palma mall nitu 10% ne ispolnuva. Ima interesni dela ama kvalitetot na gradbata e povekje balkanski.
Ne veruvav deka ima potencial da se prosiri ama stom pocnale aj neka terat.
Inace za tie sto ne go poznavat


Edited by my Macedonia - 05-Feb-2018 at 09:53
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 18-Mar-2018 at 20:45
За сè има вторпат
Back to Top
M@RKO View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 13-Dec-2010
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote M@RKO Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Aug-2019 at 09:45
Од пред некоја година е малку и проширен трговскиот. Веќе нема паркирање од другата страна туку во паркингот од самиот трговски кој за посетителите е бесплатен а во подрумскиот дел до паркингот има и плус некој продавници.

Највеќе мислам дека трговскиов го вади LC Waikiki, DM и можеби уште некој плус продавници.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.080 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.