build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Панорама Резиденс (Panorama Residence)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Панорама Резиденс (Panorama Residence)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
spaceman091 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 516
  Quote spaceman091 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 16-May-2012 at 20:26
moze li nekoj da mi dade nekakov vid na kontakt za ovaa rezidencija ?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12292
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 17-May-2012 at 01:28
Back to Top
sanja View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-Jul-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote sanja Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 17-Jul-2012 at 13:22
Neznam od kaj se informaciite deka odrzuvanjeto e 350 evra mesecno.
Znaci vaka cenite vo Panorama Residence se razlicni zavisi od pozicijata na apartmanot, dali gleda kon Vodno ili kon Skopje i se dvizat od 1.100 do 1.450 evra/m2.
Vo sklop na kompleksot na -2 katot ke ima fitness centar i bazen (zaednicki), -1 katot ke ima parking prostor, na prizemje lobi so konsierz sluzba i potoa pocnuvaat stanovite koi se so najrazlicni golemini.
Del od stanovite imaat sopstven bazen na terasa, toa se stanovi od 120 do 200m2.
Odrzuvanjeto na zgradata ke iznesuva 0,85 od m2 na stanot.
Vo toa odrzuvanje ima osiguruvanje, cistenje, odrzuvanje i obezbeduvanje
Sanjaaa
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-Aug-2014 at 15:52
DSC04988 by george k. 1981, on Flickr

DSC04989 by george k. 1981, on Flickr

DSC04990 by george k. 1981, on Flickr

DSC05011 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 25-Aug-2014 at 16:06Edited by jyvation - 17-Nov-2014 at 18:00
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 25-Aug-2014 at 16:08
Еве слики и од внатре..Edited by jyvation - 17-Nov-2014 at 18:00
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 25-Sep-2016 at 20:52
Десеткатницата „Водно резиденс“ е при крај

Спорната градба, луксузен хотел, на улицата Славејко Арсов на Водно, е при крај. Скопјани и тоа ќе го дочекаат - гледајќи го Водно, ќе гледаат и градба висока од 10 ката.Пред две години во август, градоначалникот во општина Центар Андреј Жерновски поведе постапка за оценување на уставноста и законитоста на одлуките на Советот на општината за донесување на Деталниот урбанистички план и на Водно. Жерновски тогаш побара од судот внимателно да ги разгледа овие барања и да постапува согласно законските прописи.

Најспорен беше урбанистичкиот план Тасино Чешмиче 1 кој дозволува изградба на десеткатницата на Водно, наречена „Водно резиденс“.

За многумина експерти, архитекти, урбанисти, инженери и политичари овие детални урбанистички планови се нелегитимни, незаконски, противуставни и ништовни. Но, не и за уставните судии.

Во ноември 2014 година Уставниот суд се прогласи за ненадлежен за иницијативата на општина Центар за оспорување на спорните урбанистички планови Тасино Чешмиче и Водно-Капиштец.

Денеска, изградбата на овој објект е веќе стигнат до деветиот кат. Столбовите за десетиот се веќе поставени.

http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/desetkatnicata-vodno-rezidens-e-pri-kraj-foto#1
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7519
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 26-Sep-2016 at 01:43

ја дури мислам и повисока требало да биде, да го стига барем крстот на врвот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 17-May-2018 at 19:37
Инаку, чудовиштево што го зафаќа пола Водно е дел од овој комплекс

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2001
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 18-May-2018 at 17:05
Секоја чест на тој што потпишал, треба да се прослави со име и презиме да го пишува!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 09-Oct-2018 at 09:02
Еве каков изглед треба да има огромното зградиште на Водно

Back to Top
davce99 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote davce99 Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 02-Nov-2019 at 16:05
Da ne imate nekakvo info okolu zgradava? Koga bi trebalo da se zavrshi i eventualno proekti okolu stanovi? Sajtot ne im raboti pa zatoa prashuvam, fala
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2001
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 02-Nov-2019 at 17:15
Само што има 3-4 нивоа плус
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 09-Nov-2019 at 13:47
Originally posted by davce99

Da ne imate nekakvo info okolu zgradava? Koga bi trebalo da se zavrshi i eventualno proekti okolu stanovi? Sajtot ne im raboti pa zatoa prashuvam, falaНезнам кога е во план да се заврши но еве најдов некои шеми и распореди за станови,отвори на capital group.mk незнам како стојат со непродадени станови но во секој случај зградата е огромна а изгледа и темпото на работа не е многу брзо веќе долго време се гради.

http://capitalgroup.mk/vodno-panoramaresidence/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 07-Mar-2020 at 15:16
Od SSC forumot...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 01-May-2020 at 15:39
Поглед од комплексов

https://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 16-Apr-2021 at 16:53
https://www.pazar3.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.