build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - Колаж

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје - Колаж
    Posted: 19-May-2012 at 23:09

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-Sep-2018 at 17:41

"Moderner Unterricht im Malen" (modern teaching of painting)https://en.wikipedia.org/wiki/Die_Brücke


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-Sep-2018 at 21:06

после колажот од Влада за кој културно кршев клечки на Идивиди [1] чинам како пред и потоа симетрија убо ќе легне оваа комбинација од '93-та '16-та како споредба, може требаше да ископам некоја фотка со елка, но елка през цела година немаше, ќе беше оригинално тоагаш да им текнеше да ротираат сезонски различни локални примероци на дендрофлора, но изгледа немаат градските татковци кабает што никој од шумарски не се досетил за ова! сме ја немале таа среќа да во титоизмот смееме креативно да жонглираме до крај, што може ет инерција од недоносениот постземјотресен вајб, но зато сега екатремите не ни се проблем на ниту едно ниво во втората декад независност, кога почнавме урбано а сакаме да свршиме уставно ко екстремисти!


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 06-Mar-2020 at 16:00
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 20-May-2020 at 02:33
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 22-May-2020 at 23:50кај нас за 3€ тамам трам’пам и стакленка, ќар 1€https://pixels.com/featured/skopje-cityscape-in-macedonia-europe-didier-marti.html?product=coffee-mug

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 26-Jul-2020 at 00:50
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 26-Jul-2020 at 15:51... не му трекналo сеуште никому од Скопските Саати да склепа Сувенири ...
... после Камен Мост мислам овој Саат e најпрепознатлив белег на Градо ...
... недостасува истиот да проработи на другио крај негде пред Чаршија ...

Edited by Zelenikovo - 26-Jul-2020 at 17:00
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.082 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.