build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Комплекс „Ента Сеал“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 31-May-2014 at 09:32
Не ми е јасен критериумот ЛУКСУЗЕН апартмант. Јас кај овие згради негледам ништо луксузно.
Back to Top
Roops View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 29-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 63
  Quote Roops Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 31-May-2014 at 09:48
Точно,овде само цените за купување на стан ќе бидат луксузни.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 31-May-2014 at 09:55
Се испушта шанса во тој дел да се направи урбанистички план и да се изградат апартмани кои ќе личат на нешто а не како на сликата. Ако ми дозволите со фотографија да посочам на што мислам ќе ставам неколку фотки од Konstanz кој се наоѓа на Боденско езеро и Реката Рајна. Овие згради се нови и се правени по должина на реката Рајна. Мора да се каже дека просторот во живо изгледа многу поинпресивно.


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 07-May-2015 at 09:49


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 07-May-2015 at 11:34
„Елитниов“ комплекс е одамна завршен, но имам впечаток дека не продале ниту еден стан, или можеби нешто друго е во прашање?
За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9009
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 07-May-2015 at 14:02


Сопственикот загина пред неколку месеци. Којзнае каков ќе биде епилогот со овој проект.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-May-2015 at 14:07
Комплексов најверојатно не е целосно завршен, видов работници на терен.Дали се прави сеуште или нешто поправаат само стварно незнам.
Сега проверив и веб сајтот не им функционира.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 25-Oct-2015 at 12:01
Нешто се гради до комплексов? Фотографијава е снимена утринава (и е преземена од фејсбук профилот на Boris Catal Sazdov)

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 27-Dec-2015 at 17:02
Зградава се гради веднаш до комплексот:За сè има вторпат
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 376
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 31-Jan-2016 at 03:56
Kolku cini metar kvadraten vo ovoj luksuzen kompleks?
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3801
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 31-Jan-2016 at 07:28
Мене никако не ми изгледа квалитетно изградено...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 31-Jan-2016 at 15:51
Вчера бев во еден рибен ресторан што се наоѓа веднаш до комплексот Ента Сеал и видов дека некои станови беа веќе вселени.
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2402
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 02-Feb-2016 at 02:06
офтопик: Сум чул за тој ресторан, го бива ли ко шо викаат?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 02-Feb-2016 at 10:35
Да, добар е.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 03-Feb-2016 at 18:31
Рендерот за зградата што се гради веднаш до комплексот Ента Сеал...

За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 03-Feb-2016 at 22:44
Se poveke zgradi so zelenilo. Barem na proektite.

P.S. Џоле може ли ако не јавно по ПП името на ресторантот во кој си бил, мераклија сум за добри ресторани 
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 716
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Feb-2016 at 22:50
Далеку подобар објект, од тие двата изградените, штета што висината се разликува.
Е сега за зеленилото ќе видиме. Не верувам дека сите станари пола балкун ќе го зафатат со дрво во саксија.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 03-Feb-2016 at 23:34
Originally posted by kultuzin

P.S. Џоле може ли ако не јавно по ПП името на ресторантот во кој си бил, мераклија сум за добри ресторани 


Нема врска, ресторанот се вика Рибен ресторан Фиш (fish.mk), се наоѓа веднаш зад комплексот Ента Сеал.

Еве една фотка од нивната страница, сликана е од терасата и гледа во задниот дел на комплексот:За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1882
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 04-Feb-2016 at 10:09
zivo me interesira dali zgradava ke ima dopirni tocki so renderov na kraj.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1882
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 28-Sep-2016 at 20:13
denes ja vidov zgradava... ista e ko renderot. odusheven sum, edna od moite omileni
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.