build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нова фасада на Министерството за правда

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1467
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 06-May-2015 at 18:36
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 06-May-2015 at 20:02
Ако, нека си го истераат бесот на фасадата. Па и собранието, тазе реновирано страдаше.
Парите се мои исто толку колку што се на тој што мавнал со јајцето.
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 31-Jul-2015 at 13:13


фото: varyadavydova.com
За сè има вторпат
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 31-Jul-2015 at 18:52
Не треба да е "Government of the Republic of Macedonia"?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4440
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 31-Jul-2015 at 23:26
Боже пази. Како членовати нисмо научили док смо млади били.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3814
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 31-Jul-2015 at 23:30
Да бе правда, а фали другиот државен јазик. ФАИЛ вез граници хаха.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 19-Apr-2016 at 23:33
Уште една фасада отиде во мајчината

VX7_0254 by FOSIM, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12019
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 20-Apr-2016 at 00:30
Originally posted by Џоле

Уште една фасада отиде во мајчината VX7_0254 by FOSIM, on Flickr

Оваа всушност отиде уште во 2013
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 20-Apr-2016 at 03:47
Mozda treba se da se zapali....


Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2419
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 20-Apr-2016 at 19:13
па, правдата е укината така да може да оди под наем.. ко за куплерај измислено.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12019
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 20-Apr-2016 at 19:54
Originally posted by iGi_PoP

Mozda treba se da se zapali....


А можда не требаше од една одлична и функционална современа фасада да се прави кичерајски стиропорен бункер што личи на бордел? И тоа со неверојатно скап тендер. Или за тие пари не ти е гајле, цмиздриш само за парите за префарбување на триумфалната капија, тоа бил големиот проблем. Вистинското фасадно тероризирање на вакви објекти исто така не ти пречи, но ти пречи кога некој ќе фрли јајце на оваа бурка од фасада поставена врз оригиналната за да ја скрие. Забавен си, навистина.

Edited by Cloverstack - 20-Apr-2016 at 21:57
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.