build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Hotel Ibis Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 25-Dec-2014 at 01:47
1


2

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 25-Dec-2014 at 16:00
Зошто некој бренд кога доаѓа во Македонија мора секогаш да го изгради најружниот објект?

Многу неприкладно во оваа околина делува објектов.

Edited by jyvation - 25-Dec-2014 at 16:00
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 25-Dec-2014 at 17:16
Originally posted by jyvation

Зошто некој бренд кога доаѓа во Македонија мора секогаш да го изгради најружниот објект?

Многу неприкладно во оваа околина делува објектов.


Не се противам, но чисто ме интересира: На кои други брендови мислиш?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 25-Dec-2014 at 17:25
Originally posted by alexgizh

Originally posted by jyvation

Зошто некој бренд кога доаѓа во Македонија мора секогаш да го изгради најружниот објект?

Многу неприкладно во оваа околина делува објектов.


Не се противам, но чисто ме интересира: На кои други брендови мислиш?


Па да тргнеме еве од хотеливе што се изградија а и некои што се во изградба моментално.
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 25-Dec-2014 at 17:44
Не знае што зборува односно толку знае. Гуглај Ибис хотели да видиш стандарди на градба на Ибис хотели. Овој хотел на Ибис моментално е во склад со нивниот светски стандард за градба, посебно околу фасадата но и стилот и внатрешниот ентериер. И нешто најубаво што му се случило на Скопје да влезе ваков бренд.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 25-Dec-2014 at 18:11
one1 а од кај знаеш за внатрешниот ентериер ?
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 856
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 25-Dec-2014 at 18:18
Исто така, според нивната класификација (барем од искуство на апсолвентска со овие хотели) мислам дека црвенава боја им значеше прва или втора највисока класа на хотели.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7151
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 25-Dec-2014 at 21:48
објектот не е толку ружен, колку што неговата висина го прави таков... од страната имате огромно „филмско платно“ и поткровје кое се познава, додека предната фасада се труди да не се познава
фасадата е ок, само и фалат малку подобри нијанси на бои и барем некаква имитација на дрво со бојата околу прозорите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 25-Dec-2014 at 21:52
4 од 10 од мене
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 25-Dec-2014 at 21:54
3 ка од мене максимум.А за внатрешниот ентериер богами и 10-ка би дал   

Edited by jyvation - 25-Dec-2014 at 21:54
Back to Top
dimemk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Dec-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote dimemk Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 30-Dec-2014 at 12:23
Ist Ibis hotel ima vo
Paris na Charles de Gaulle aerodrom - identicna fasada, samo e pogolem
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 30-Dec-2014 at 13:53
Незнам што и зошто толку многу очекувавте од ИБИС. ИБИС е бренд да, ама бренд на евтин ланец на хотели, на кои практичноста и поволните цени им се пред луксузот и стилот.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 31-Jan-2015 at 20:14
Инаку еве нешто не/официјално, хотелот би требало да се отвори до втората половина на фебруари.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 24-Feb-2015 at 21:34
Колку што разбрав денес , отворањето на хотелот е утре, информацијата ми е од луѓе кој треба да се најдобро запознати со тоа. Класификацијата му е хотел со 4 ѕвезди.
Back to Top
mackomk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote mackomk Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 25-Feb-2015 at 09:30


Незнам како се движат цените по хотеливе низ Скопје, 65е ноќевање на нивната страна стои. Има и некои слики не знам дали се од овој хотел тука.
Ме радува што не сме FYROM.

Hotel
ibis Skopje City Center (Opening February 2015)
Orce Nikolov Br 55
1000 SKOPJE, REPUBLIC OF MACEDONIA

Edited by mackomk - 25-Feb-2015 at 09:33
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 197
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 25-Feb-2015 at 14:57
Јас сум задоволен од тоа како излезе хотелов, и ме радува што во Скопје конечно дојде уште еден нов бренд на хотели. Сум престојувал во еден од хотеливе на аеродромот Шарл де Гол во Парис и сум задоволен од услугата таму, е сега се надевам дека хотелот во Скопје ќе се движи кон истото ниво на услуга. За цената нормално дека ќе биде пониска сепак не зборуваме за незнам каква туристичка дестинација. Во погедот на фасадата, мора да се движи кон усогласување на стилот на брендот, и тука многу влијае личниот вкус на секој поединец а мислам дека и светски познатиот Мериот во близина нема нешто многу да не одушеви..
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7151
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 25-Feb-2015 at 17:00

добро, кај нас франшизиве и не се нешто посебно лојални, за да очекуваме хотел во Скопје да биде на исто ниво со оној во Париз
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 25-Feb-2015 at 22:56
Па не би рекол Забеган ,бидејќи токму за оваа франшиза лично тврдам дека и тоа колку е според некој нивни стандарди ,бидејќи изградбата на хотелот се до конечниот изглед беше контролирана од менаџментот и експертите на Ибис/Акорд се до последниот ден. Менаџерот на хотелот е дојден од Унгарија (ако не се лажам) и е претходниот менаџер на главниот Ибис хотел во Будимпешта. Скоро сите/ ако не и сите вработени имаат поминато обука во Унгарија.

Мацко , 65 евра па и не е баш мала цена за ноќевање особено во Ибис хотелите, немав можност да ги погледнам сликите за да ти кажам дали се од хотелот но мислам дека се ,но ако не се тогаш хотелов е 99% исти со тој на сликите.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 822
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 26-Feb-2015 at 01:41
Не заборавајте дека Ibis си има три различни категории на хотели. И цената за престој е соодветствена со категоријата.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12772
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 28-Feb-2015 at 19:08
Пред влезот има пункт за изнајмување велосипеди и пумпа за велосипедски гуми

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.