build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кровна изолација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Сарџоски View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Сарџоски Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Кровна изолација
    Posted: 26-Sep-2012 at 14:46
Добар ден на сите,

Мојата соба се наоѓа на јужна страна и пред нејзе имам голема тераса со бетонска плоча.
Би сакал да ставам што подобра изолација на покривот, но мислев дека ќе биде доволо само да се тргнат керамидите, да се стави стиропор од 10 см и да се вратам керамидите.
Не сум стручен на оваа тема и затоа дознав дека не е така лесно како што замислив.
Ве молам за информации од лица или компании кои се занимаваат со оваа тема и би можеле да ја изведат самата изолација.

Благодарам однапред
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 27-Sep-2012 at 11:35
Иако учам тоа не се уште незнам стручни термини, али мислам дека првин се стваат даски летви, па тоа едно како црна подлога што е, па уште еден ред даски па на крај керамидите.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12051
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-Sep-2012 at 15:43
За каква изолација се однесува прашањето?
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.