build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хераклеа Линкестис

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14151
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 25-Jul-2021 at 13:04
Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Реконструкција на Римскиот пат до Хераклеа [24.07.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1762
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 25-Jul-2021 at 13:17
Ова натписов е нешто оригинално парче или е само верна имитација во антички стил? Мене не ми изгледа оригинално, а напротив па ако е новокомпоновано тогаш ме чуди што не протнале некоја кирилица или некоја антиквизациска лудорија у грујовото време?Edited by user8642 - 25-Jul-2021 at 13:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14151
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 25-Jul-2021 at 14:29
Секако дека не е оригинално парче.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-Jul-2021 at 14:48


Хераклеа Линкестис на трасата на (виа) Егнатиа.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.