build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Автопати и експресни патишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопати и експресни патишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 424344
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 161
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #861 Posted: 28-Jun-2020 at 23:49
Originally posted by ironm


Originally posted by The Wild Boy

За она со Охрид, едниот дел со клучката се спојува директно со Булевар Туристичка.
Фали само мал дел да се прошири Булевар Железничка.
user8642 зборуваше за Подмоље - Охрид, а не за спојката на клучката со Железничка. Тој дел посекако никогаш не бил тесно грло (проширувањето би било само за да е целина) бидејќи освен камиони ретко кој друг ја користи.

Па делот Подмоље - Охрид ќе е автопат, т.е. веќе сд вози на новата страна, додека веќепостоечката се реконструира и проширува.
Освен ако не мислеше за регионалниот пат R1208, ако нема причина тогаш зошто да се надоградува во булевар? Плус и делови од овој регионален пат се блиску до езерото, и одма до A2 (Клучка Подмоље - Струга), па така да ако се проширува ќе треба A2 да се помести, и да навлезе во земјиштето на Аеродромот.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 424344

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.