build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Образовни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Образовни институции (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Образовни институции (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2432
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #741 Posted: 29-May-2019 at 14:27
Од фбBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12196
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #742 Posted: 31-May-2019 at 08:38
Денеска и официјално е пуштена во употреба новата зграда на ООУ „Вера Јоциќ“ во населба Хиподром, со што ставивме крај на руинираните и лоши услови за работа. Од денеска учениците од прво до деветто одделение ќе имаат ново и модерно училиште по светски стандарди, каде ќе бидат воведени и три паралелки за дневен престој.

Благодарение на поддршката на Владата и на Министерството за образование и наука, но и на нашата истрајност овој проект да се реши до крај. Нашата соработка продолжува со изградба на нова спортска сала за ова училиште.

Училиштето е изградено според моделот на самоодржливи и енергетско ефикасни објекти, а адаптиранo е и за лица со посебни потреби, каде има лифт и специјализирани тоалети.
https://www.facebook.com/GeorgievskiBoris

Edited by Џоле - 31-May-2019 at 08:41
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2432
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #743 Posted: 08-Jul-2019 at 16:34
Градинка во Општина Брвеница(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2432
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #744 Posted: 06-Sep-2019 at 16:39
Нова фасада на средното училиште Цветан Димов(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12196
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #745 Posted: 07-Sep-2019 at 18:01
Детска градинка „8 Април“ во Шуто Оризари, наскоро треба да биде пуштена во употребаhttps://plusinfo.mk/%d1%86%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b5-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%9c%d0%bd%d0%b0-%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%b4%d0%b5%d1%86%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%be%d0%b4-%d1%88%d1%83%d1%82%d0%be-%d0%be%d1%80/
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.