build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реонски Центар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kruno View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote kruno Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 14-Dec-2014 at 20:58
Одлично, само што ги асфалтираа станбените улици и паркиралишта, и свечено ги пуштија, сега им текна да копаат за фекален колектор и дополнително да се оштетуваат тротоарите и станбените улици (пропагаат од тежина на булдожерите...) , X00.000евра во воздух, никаква координација мегу службите во градов

напоменав порано, паркиралиштата да беа надолжно бидејки толку имаше простор (ДУП-от на РЦА да не навлегуваше на трасата на бул.Србија на тие 50 метра спред ГУП)  , ке немаше потреба сега да се прекопуваат свежо асфалтирани улици

Останува да видиме како ке ја изведат вело и пешачката патека (претходно добро направена ама заради паркинг ја снема пешачката патека и подолжното зеленило/дрворед (втор планиран) Згради покрај градска обиколница, без доволно заштитно зеленило?!  лудило...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1360
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 12-Feb-2017 at 18:36
Фини излегоа уличкиве до Реонски
Reonski by Ani.build, on Flickr

Reonski by Ani.build, on Flickr

Reonski by Ani.build, on Flickr

Reonski by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11665
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 12-Feb-2017 at 18:54
Многу ми се допаѓаат овие зградички.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11665
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 02-May-2017 at 18:17
Еве нешто од мојата прошетка низ овој крај...За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11665
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 02-May-2018 at 18:28
Денеска поминував оттука... Мое мислење е дека тука се оформи симпатично блокче од слични куќи/зградички, ниедна не доминира со големината и катноста, потсетува на некакво мирно предградие.

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.