build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

City Gallery

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 5678>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
1 [1.85%]
2 [3.70%]
2 [3.70%]
8 [14.81%]
6 [11.11%]
11 [20.37%]
2 [3.70%]
5 [9.26%]
4 [7.41%]
13 [24.07%]
You can not vote in this poll
Total votes: 54   Average: 4.35

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 04-Sep-2016 at 17:48


Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 05-Sep-2016 at 01:24
Не ми е јасно зошто со месеци седат скелињата, фасадата мислам дека е завршена поодамна..
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 05-Sep-2016 at 12:25
Не е завршена, уште се работи. Секој ден поминувам оттука и гледам.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 06-Sep-2016 at 16:59
Еве една фотка од 3 септември:извор: https://twitter.com/EseJapan/media
За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 23-Sep-2016 at 19:20
Го испоганија творештвото на Брезовски при жив автор. Племе бандитско вмровско.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 23-Sep-2016 at 22:04
Originally posted by BOJAN

Го испоганија творештвото на Брезовски при жив автор. Племе бандитско вмровско.


Bokica pak te mavat fleshovi.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7258
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 23-Sep-2016 at 22:06
со новиов знак на кока кола и со екранот, Пикадили може да ни подзавиди
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 823
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 24-Sep-2016 at 16:26
Проментата на фасадите во во центар во неокласичен стил не беше дел од проектот скопје 2014 за време на изборните кампањи.
Следствено неможе да се тврди дека мнозинството гласало за овој аспект од актуелното СК 2014

Edited by mirakuliks - 24-Sep-2016 at 16:27
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 24-Sep-2016 at 17:27
Originally posted by Robbi-MKD

ДА, затоа доби и мандат за својата програма од мнозинството гласачи на парламентарните избори! А прибидејќи и мнозинството граѓани од Општина Центар се изјасниа ЗА проектот на Никола Груевски , а против одржаниот пропаднат референдум инициран од Султан Андреј Жерновски тако звани Жеки, проектот добива дополителен легитимитет!А иначе авторот т.е архитектот на тој објект добил пари за истиот! Така да тоа е негово дело, ама не е негова сопственост! CheersПРИБИДЕЈЌИ се изјаснИА ЗА... ај прекини.

Затоа Тодоровиќ е градоначалник, поради тоа што граѓаните го поддржаа проектот. И тоа на толку местење на изборите.

Порано Скопје можеби не беше убаво, фалеа многу работи, но наместо да се изгради модерно, урбани и организирано, овие го разболеа од канцер.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 24-Sep-2016 at 18:09
Originally posted by Robbi-MKD

конечно се гледа крајот на проектот


Сериозно? Како поддржувач на ѓубрињата самиот најдобро знаеш дека крај на проектот нема да има се додека има барем еден цент останат во државава. Ќе се цица до крај, кога и да биде тој крај.


А инаку за кока кола знакот, еве една моја шпекулација произлезена од наблудувањето на циркусов што ни се случува 25 години: воопшто нема да се изненадам ако му имаат платено на кока-кола, или барем платено за коснтрукцијата на рекламата со државни пари само за да наликува на Пикадили.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7258
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 24-Sep-2016 at 19:43
Originally posted by hcitrS

Originally posted by Robbi-MKD

конечно се гледа крајот на проектот


Сериозно? Како поддржувач на ѓубрињата самиот најдобро знаеш дека крај на проектот нема да има се додека има барем еден цент останат во државава. Ќе се цица до крај, кога и да биде тој крај.


А инаку за кока кола знакот, еве една моја шпекулација произлезена од наблудувањето на циркусов што ни се случува 25 години: воопшто нема да се изненадам ако му имаат платено на кока-кола, или барем платено за коснтрукцијата на рекламата со државни пари само за да наликува на Пикадили.
и на мене прво тоа ми текна
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
SkopjeZaVardar View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 13-Dec-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 67
  Quote SkopjeZaVardar Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 24-Sep-2016 at 21:33

Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 27-Sep-2016 at 18:31
Originally posted by mirakuliks

Проментата на фасадите во во центар во неокласичен стил не беше дел од проектот скопје 2014 за време на изборните кампањи.
Следствено неможе да се тврди дека мнозинството гласало за овој аспект од актуелното СК 2014

Не е тачно,уште од клипот пред 5 год,стои промена на фасадите во центар.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 27-Sep-2016 at 20:21
ja_licno, клипот со фасадите во центар да си го закачиш на pornhub. Прашање е и дали таму би имал некаква гледаност и позитивна критика!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 27-Sep-2016 at 22:57
Originally posted by SkopjeZaVardar
? Немој ќе ме убиешшшш
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7258
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 28-Sep-2016 at 23:22
Originally posted by ja_licno

Originally posted by mirakuliks

Проментата на фасадите во во центар во неокласичен стил не беше дел од проектот скопје 2014 за време на изборните кампањи.
Следствено неможе да се тврди дека мнозинството гласало за овој аспект од актуелното СК 2014

Не е тачно,уште од клипот пред 5 год,стои промена на фасадите во центар.
клипот Ск2014 не беше дел од ниедна кампања... досега не сме имале никогаш презентација на проект како кампања
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 08-Oct-2016 at 13:41
Најверојатно привршуваат веќе со фасадава.Денеска кога поминав видов камиони на Урбан Инвест во кои товараа некое ѓубре.


Моментално се работи повеќе на делот кон ГТЦ каде се поставени каријатидите.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 19-Apr-2017 at 12:15
За фушерајската изведба доволно е само да се помине покрај ова г*мно. Ова не се мои фотографии, но лично сум сведок на малтер што веќе се рони, неизнивелиран ходник со остатокот на тротоарот, а пред некој ден веќе се вршеа интервенции за попраавка на дел од фасадата. М-И-З-Е-Р-И-Ј-А!За сè има вторпат
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 19-Apr-2017 at 12:43
Неписмена лоповска багра.
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 19-Apr-2017 at 13:09
Рак. Како и сите други делови од ова лудило.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 5678>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.