build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопје - најдобри фотки
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - најдобри фотки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 21>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 05-Jan-2015 at 16:21

фото Јасмина
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 05-Jan-2015 at 16:47
2015-01-01-3290 by DButerin, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 10-Jan-2015 at 17:17


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 15-Jan-2015 at 02:55
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 17-Jan-2015 at 15:30
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 17-Jan-2015 at 15:42
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 25-Jan-2015 at 10:21

Atte Rimppi
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 27-Jan-2015 at 12:08
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 27-Jan-2015 at 19:09
Previous
колку само подобро и поурбано можеш да го доживееш целиот блок објекти од оваа перспектива од бившото паркче
какви комплекси и да лечат со изградбата на објект кај што не му е местото, не се ни самите свесни дека го упропастуваат тоа што наводно горделиво сакаат да го креираат (објектите за кои се најверојатно веќе спремни фасади, за тоа зборам)
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 28-Jan-2015 at 17:31
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 31-Jan-2015 at 00:04
Не се фотографии, но сепак претставуваат одличен придонес за промоцијата на Скопје.

Поинаков поглед на сувенирите за Скопје

Повеќе на http://www.design.mk/2015/01/suveniri-skopje-filip-koneski/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 03-Feb-2015 at 08:03
Воднофото: Ivan Vukelic
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 19-Feb-2015 at 19:44
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 19-Feb-2015 at 19:45
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 02-Mar-2015 at 12:02

Aleksandar Prilepcanski
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 02-Mar-2015 at 18:03
незнам само кој јади риби од оваа река,колку ли само канализации се влеваат тука
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 02-Mar-2015 at 18:11
Originally posted by gjoko

незнам само кој јади риби од оваа река,колку ли само канализации се влеваат тука
мислам дека никој нема уловено риба тука... никогаш не успеав да ги разберам „рибариве“
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 02-Mar-2015 at 18:31
Ги ловат, но ги враќаат назад. Рибарењето на Вардар е повеќе како хоби, релаксирачка активност, одошто риболов за прехрана. Инаку, сум видел уловени риби, и чудно е што немаат по две глави или по три очи.
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 02-Mar-2015 at 18:41
Originally posted by gjoko

незнам само кој јади риби од оваа река,колку ли само канализации се влеваат тука


Имам комшија до мене кој преку 20 години секој ден одсабајле лови риби на Вардар.Многу пати ни дава па си пржиме по дома и до сега не сум имал проблеми.Ако е загадена реката не значи дека нема воопшто риби.
И ние дишеме нечист воздух во Скопје па не мрдаме од него
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4687
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 05-Mar-2015 at 01:54
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 21>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.