build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - најдобри фотки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 22>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Feb-2008 at 19:33
Искрајно неможам да го пратам целиот форум ... другпат јавувајте ми на меил или на приватна порака за средбите ...
волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Feb-2008 at 20:06
Еве уште неколку слики од SSC кои мислам дека не ги приметив во твојот избор а заслужуваат да бидат таму

1

2 феноменална фотка на крстот и скопје под магла3

4

5

6
7

8

9Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Feb-2008 at 20:09
pbanks

Осем првите две кои ги видов но незнам зошто не ги ставив ... другите се веќе ставени во третата галерија погоре ... едитирани се ...

Ако нсистираш и на некои од овие кажи ке ги доедитирам ... сепак моето гледање е секако субјективно ... штета што на една од фотките правени на некој кров - во ночта ... има дел од кровот ... прекрасна фотка би била без таа “мана“


Edited by волан - 03-Feb-2008 at 20:12
волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 03-Feb-2008 at 20:38
Сега пробувам да направам избор но многу е тешко од толку добра и хетерогена селекција на слики.

@волан во контекст на средбата што ја иницираше за заеднички фото сесии можеме да направиме тематски избори на фотографии за понатаму (слично како овој што го зачна)

На пример да избираме најдобра слика само за плоштадот, или турска чаршија, или панорами, или матка, или....

Но сега за сега еве го мојот избор

1,11,21,25,27,29,37(само да ја немаше дрвената бандера и жицата), 46,53,62,82,95,108,117,136,138,139
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 03-Feb-2008 at 20:57
eve go i mojot izbor )) posto ima mnogu ubavi ne mozam da gi ispustam
1,3,17,21,25,27,29,31,32,33,46,51,53,56,57,75,78,80,96,99,108,116,120,134,136,142,143

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 04-Feb-2008 at 01:24
Браво многу добри фотки, а за таа со крстот и Скопје под малга многумина говореа дека е монтажа.
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 04-Feb-2008 at 09:50

Одлична иницијатива Волан. Се сложувам со Пбанкс дека треба можеи подобро да ги организираме по подкатегории сликиве (Чаршија, Кале, 4 годишни времиња, Матка, урбани населби....).

Во секој случај после тежок избор еве ги моите омилени
 
1, 5, 8, 10, 11, 17, 19, 21, 22, 23, 26, 28, 29, 32, 33, 37, 38, 43, 46, 53, 75, 78, 79, 80, 82, 83 и 129
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 04-Feb-2008 at 18:40
Сликата знае секојпат повеќе да зборува ...
волан
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 05-Feb-2008 at 03:30
Jas sum golem zavizsnik od fotografija, i se priklucuvam . Isto taka imam i dobra kolekcija na fotki pa ke stavam nesto da vidite..
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 05-Feb-2008 at 16:21
i

Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:16
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 05-Feb-2008 at 16:26
Здраво theone Cheers

одлична фотка EeekEeekApplause

прв пат го гледам овој агол


Edited by pbanks - 05-Feb-2008 at 16:27
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 05-Feb-2008 at 18:46
Добредојде theone, одлична фотка. Дали ја имаш во подобра резолуција?
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 05-Feb-2008 at 19:11
Wow, толку многу добри фотки, сите идат на хард диск Big%20smile

Applause

За фаворити, ќе треба да ги разгледам уште еднаш па ќе ви кажам. Тие двете на Дејан се прекрасни, како и сите есенски фотки од парк.


Edited by gotsomekicks - 05-Feb-2008 at 19:11
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 06-Feb-2008 at 01:03
Ептен добра слика theone никогаш не сум го видел Скопје од тој агол.
Еве ги моите 'фаворити'
4, 18, 19, 20, 24, 27, 33, 53, 55, 69, 77, 80, 84, 130, 140, 141, 142 и уште многу...
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 06-Feb-2008 at 19:52
@blejd Здраво, со мало задоцнување Cheers
@theone Здраво и многу добра слика, ова е сликано од кулите така?
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 06-Feb-2008 at 21:44
http://i218.photobucket.com/albums/cc298/blejdsk/DSC05530.jpg

http://i218.photobucket.com/albums/cc298/blejdsk/343.jpg

http://i218.photobucket.com/albums/cc298/blejdsk/5.jpg
Skopje - venecija ))
http://i218.photobucket.com/albums/cc298/blejdsk/3-1.jpg
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 06-Feb-2008 at 21:45
zs mi naprai vaka

Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 06-Feb-2008 at 21:45
http://i218.photobucket.com/albums/cc298/blejdsk/DSC05530.jpg
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 06-Feb-2008 at 21:46
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 06-Feb-2008 at 21:48
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.