build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - најдобри фотки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 22>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 22-Mar-2008 at 22:32
Blejdsk ако е правено со два посебни леери на фотошоп избриши ја сликата од црквата кај семафорот и каде што плочникот оди кај човекот на точакот, ептен е очигледно дека се спојувани. Изгледа интересно Thumbs%20Up
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 22-Mar-2008 at 23:16
Previousda da ....jas go pravev...
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 22-Mar-2008 at 23:46
Originally posted by blejdsk

Previousda da ....jas go pravev...

Стави му watermark со Copyright - твоето име да не ти го земат! Озбилно, мислам дека ова е супер направено.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 22-Mar-2008 at 23:57
Eve use nesto ,, gema so zgrada od kaj mene vo N.L ,,,jas mislam deka se dobro fklopeni , kontras pomegu moderna i postara skopska urbana arhitektura

ocekuvajte i drugi......


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 23-Mar-2008 at 01:29
Top montazi blejd Thumbs%20Up

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 28-Mar-2008 at 12:10
1 Drool транспортен центар

2  класика

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 28-Mar-2008 at 12:44
Втората е екстра! И првата е одличен поглед, ама Маџир Маало расипува впечаток :(
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 28-Mar-2008 at 16:16
Top sliki!
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 30-Mar-2008 at 16:39
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 03-Apr-2008 at 22:29
Eve nekoj fotki od Skopjevo nase , so denes gi napraviv.Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 03-Apr-2008 at 22:33
Не знаев дека можеш да леташ
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 03-Apr-2008 at 22:38
Зашто да лета? Ако мислиш на сликата што се гледа Спридер тоа е од мостот што води накај калето.. надвозникот
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 03-Apr-2008 at 22:45
LOL  Ako svitkam eden i da letam mozam ,,,Crazy
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 03-Apr-2008 at 22:48
Originally posted by blejdsk

LOL  Ako svitkam eden i da letam mozam ,,,Crazy


Big%20smile LOL
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 03-Apr-2008 at 22:48
Originally posted by ProMKD

Зашто да лета? Ако мислиш на сликата што се гледа Спридер тоа е од мостот што води накај калето.. надвозникот


Crazy
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 04-Apr-2008 at 10:35
Ama ste smeshni:p

Inace mnogu dobri sliki blejdsk! Posebno taa so crkvata, mnogu e ubava!!
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 04-Apr-2008 at 17:03
ne mozese li da gi izbegnes zicite ziti se blejd ))
inace super fotki

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 04-Apr-2008 at 17:06
eve i ja edna slika sto ja napraviv pred nekolku dena, a duri vcera malku ja urediv 
se nadevam ke vi se dopadne 


"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 04-Apr-2008 at 17:09


Екстра си ја уредил, секоја чест
 Applause

Само имам мала забелешка на хеликоптерот. За ваква монтажа која има уметнички „шмек“, мислам си требал да избереш фотка без него.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 04-Apr-2008 at 17:17
Супер слика, некако ме потсеќа на химната Smile.

Исто за хеликоптерот, а и за зраците - мислам дека ако зраците да одеа позади кулата ќе изгледаше подобро. EDIT: И позади планините, тогаш ќе личеше на сонце уште повеќе


Edited by La Linea - 04-Apr-2008 at 17:19
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.