build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Акчелик Градба - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 19-Jul-2018 at 22:02
Потпросечна станбена архитектура, лошо.

Originally posted by stef4o

Фасадата од напред и од позади е финиширана,ќе видиме кога ќе отпочне изградбата на останатиот дел од комплексов.Еве една денешнаEdited by Џоле - 19-Jul-2018 at 22:03
За сè има вторпат
Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 10-Aug-2018 at 13:33
Како е ситуазијата со овај објект, дека и првата третина веке така стои една година. Дали ке се изгради целата воопшто?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 10-Aug-2018 at 13:59
Темпото на градба е доста споро. Минатиот пат кога поминав одовде работеа на објектот посочен на горната фотка но за целосна изведба ќе им бидат потребни сигурно уште 4-5 години. Бидејќи има сеуште бараки за рушење во склоп на нивниот проект.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 16-Sep-2018 at 07:59
Уште еден од оние кои се верни на првичниот проектEdited by kiriOK - 16-Sep-2018 at 08:01
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 17-Oct-2018 at 13:05
Не се брзаат баш до го доизградат другиот дел од комплексов

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1783
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 27-Feb-2019 at 13:45
Речиси и да нема промени од последниот апдејт.Приметив мал број на работници но не и некои позначајни градежни активности,можеби нешто ситно во внатрешностаBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.