build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Карпош унија (Акчелик Градба) - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 12-Feb-2020 at 17:37

Еве за блок Аhttps://www.facebook.com/Карпош-Унија
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 01-Apr-2020 at 18:42
Очигледно овој објект „никогаш“ нема да се заврши.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 01-Apr-2020 at 20:48
Mislam deka ke se završi no gradbata ke se vlečka dolgo vreme,posleden pat koga pominuvav zabeležav montiraa profili za zastakluvanje na prizemjeto verojatno go planiraat za deloven prostor...a drugite baraki seušte stojat nedopreni neznam kako e rešeno so sopstvenicite i dogovorite koi gi sklučile bidejki edna firma go počna a sosem druga bi trebalo da go dovrši. Patem firmava Karposh Unija činam e kerka firma na Fabrika Karposh pa možebi po celosno finiširanje so kompleksot Akeksandrija ke se nasočat kon ovoj proekt.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 02-Apr-2020 at 11:03
Originally posted by stef4o

Mislam deka ke se završi no gradbata ke se vlečka dolgo vreme,posleden pat koga pominuvav zabeležav montiraa profili za zastakluvanje na prizemjeto verojatno go planiraat za deloven prostor...a drugite baraki seušte stojat nedopreni neznam kako e rešeno so sopstvenicite i dogovorite koi gi sklučile bidejki edna firma go počna a sosem druga bi trebalo da go dovrši. Patem firmava Karposh Unija činam e kerka firma na Fabrika Karposh pa možebi po celosno finiširanje so kompleksot Akeksandrija ke se nasočat kon ovoj proekt.

И јас истото го мислам.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 07-Apr-2020 at 16:52
Денешни фотки.Веќе го застаклиле приземјето,се слушаа звуци на работа од внатрешноста веројатно летово планираат да завршат со оваа ламелаBack to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 07-Apr-2020 at 18:34
Конечно!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 08-Jun-2020 at 12:36
Тука веќе почната е продажба на станови,веројатно наскоро првата ламела ќе биде ставена во фунцкија...
Еве еден од становите

http://reklama5.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 06-Jul-2020 at 11:41
Блок А е веќе завршен се застаклува деловниот простор...

Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 67
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 06-Jul-2020 at 11:50
Продажбата на станови е почната во 2009.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 07-Jul-2020 at 16:07
Тука којзнае колку ќе се влечка изградбата на проектов,продажбата започна 2009 со Акчелик но потоа работиве ги превземаа Ф-ка Карпош ама и они некако килаво тераат веќе 2 години неможат да привршат со првиот блок којзнае кога ќе дојде на ред да се гради другиот дел од десната страна...изгледа дебело се зафркнаа оние кои ги отстапија бараките на оваа парцела.Никаде немаше некое инфо зошто Акчелик напуштија,претпоставка финансиски причини.

од фб

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 07-Jul-2020 at 16:13
Има некоја причина што ги кочи, инаку до сега 3 пати ќе ги изградеа трите ламели.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 07-Jul-2020 at 16:15
Епа освен финансии можеби некои проблеми со документација или пак несогласување на станарите од соседните бараки...сигурно се случило нешто бидејќи почнаа со еден инвеститор сега завршуваат со сосем друг.Пребавно се одвиваат работите.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 07-Jul-2020 at 16:25
Да изградиш вакво нешто во 2020 година
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 07-Jul-2020 at 16:34
Originally posted by stef4o

Епа освен финансии можеби некои проблеми со документација или пак несогласување на станарите од соседните бараки...сигурно се случило нешто бидејќи почнаа со еден инвеститор сега завршуваат со сосем друг.Пребавно се одвиваат работите.

Да, ептен бавно...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 21-Jul-2020 at 16:04


https://www.facebook.com/samoprasaj
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 17-Aug-2020 at 10:26
Блокот А по подолго време е завршен заедно со деловниот простор кој веќе се издава...Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.