build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Карпош унија (Акчелик Градба) - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 08-Apr-2022 at 12:55


https://www.facebook.com/edil.quartz.7
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 18-Apr-2022 at 11:59
Веќе се до приземје со една ламела

Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 28-Apr-2022 at 11:09
Не можам да разберам - ова е 3та ламела? 1 и 2 се готови ?
И дали трите згради формираат триаголник ?!

Знае некој колку е цената за м2 сега?

< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 28-Apr-2022 at 21:07
Originally posted by builder-ot

Не можам да разберам - ова е 3та ламела? 1 и 2 се готови ?
И дали трите згради формираат триаголник ?!

Знае некој колку е цената за м2 сега?Изградена е ламела 1,а сега се градат другите 2 кои ќе се протегаат кон зградата на Саник на југ. Не знам колку е цената сега при градба но не очекувам дека е под 1250€.
Што се однесува до тоа дали формираат триаголник зградите,да донекаде бидејќи повеќе ќе бидат по работ на тротоарот а од југоисточна страна ќе имаат двор/партер кон зградите на Дабар и Саник.
Поинаков е концептот од останатите згради бидејќи пред 10-тина години беше планиран комплекс кој ете поради некои случувања претрпе измени и во рендери и во изведувачи.
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 13-May-2022 at 17:14
Проектов е повторно во застој. Ставија телелна плоча мислам и рекоа дека е во прекин.
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 13-May-2022 at 20:55
Originally posted by builder-ot

Проектов е повторно во застој. Ставија телелна плоча мислам и рекоа дека е во прекин.


Се работеше кога поминав пред една недела армираа приземна плоча и мислам дека нема никаков прекин баш гледав деновиве низ Аеродром имаше миксери на фабрика Карпош.
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 15-May-2022 at 15:39
Тогаш работат, ама не продаваат. Од маркетинг ова го кажаа.
< 2nd world >
Back to Top
Triki View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Jun-2020
Online Status: Offline
Posts: 34
  Quote Triki Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 16-May-2022 at 07:47
Зошто? Чекаат да рипнат цените? Јас есенва кога се јавив ми рекоа дека пред да стигнат до прв спрат ќе биде 1200 евра квадрат, после тоа 1300
Back to Top
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 16-May-2022 at 08:25
Не се стабилни цените на пазарот, ќе ја изградат па ќе израчунаат па ќе продаваат најверојатно.

Back to Top
Petra View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Apr-2022
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote Petra Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 16-May-2022 at 14:30
Да им паднат цените до тогаш. Лакоми еј!
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 16-May-2022 at 15:10
Секта
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 28-Jun-2022 at 17:35


https://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 29-Jun-2022 at 09:03
Почнаа со продажба?
< 2nd world >
Back to Top
DaisyX8 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Apr-2022
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote DaisyX8 Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 03-Jul-2022 at 18:34
Продаваат одамна веќе
Back to Top
Leo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 02-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Leo Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 03-Jul-2022 at 22:18
цени?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 05-Jul-2022 at 12:00
денес

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 17-Aug-2022 at 11:51
Денешни

Се поставуваше нова инфо табла кога минував


Carpe diem
Back to Top
definitx View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 12-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote definitx Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 17-Aug-2022 at 18:51
Знае некој колку е цената за м2 ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 18-Aug-2022 at 12:43
Originally posted by definitx

Знае некој колку е цената за м2 ?


Па најголем дел од новоградбите низ Аеродром особено овој дел и Мичурин се движи меѓу 1350-1450 за м2.Сепак најдобро е да се прашаат инвеститорите.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15973
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 01-Sep-2022 at 12:03
ДенешниПрвиот блок што го довршија пред 2 годиниДвете нови ламелиCarpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.