build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски комплекс „Јане Сандански“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 27>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Mar-2013 at 16:28


Dusko, мене ми се појавуваат празни постови...  Dunno

Ако се обидуваш да поставиш слики, ѕирни го упатствово:

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=181
Edited by Cloverstack - 09-Mar-2013 at 16:28
Back to Top
Dusko View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dusko Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 09-Mar-2013 at 16:35
Back to Top
Dusko View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dusko Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Mar-2013 at 16:36
Back to Top
Dusko View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dusko Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Mar-2013 at 16:38
Ете ги сега се гледаат
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 610
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Mar-2013 at 16:42
како аеродромец несакам да бидам хејтер ама нешто ми смрди дека нема да биде ова вака Shocked
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3646
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 11-Mar-2013 at 15:06

Почна изградбата на спортскиот центар „Јане Сандански“

понеделник, 11 март 2013, 

Скопје, 11 март 2013 (МИА) - Во општина Аеродром денеска почна изградбата на спортскиот центар „Јане Сандански“, кој  ќе се гради според сите стандарди на ФИБА и ЕХФ, на местото на истоимената спортска сала.

Новиот спортски центар ќе содржи две спортски сали од кои едната со капацитет од 5.360 гледачи и помошна со околу 1.000 места. Во рамки на комплексот ќе има и хотел со над 60 соби, базен, спа и модерен фитнес центар, како и многу други придружни содржини.

На поставувањето на камен-темелникот присуствуваа премиерот  Никола Груевски, рускиот инвеститор Сергеј Самсоненко, како и градоначалниците на Град Скопје и општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски.

- Денешниот камен темелник е темелник на ново спортско здание во кое ќе растат и ќе тренираат голем број нови генерации на Аеродром. Спортско здание кое ќе биде сведок на нови спортски успеси, место кадешто ќе се создаваат врвни спортисти кои ќе ја зајакнат промоцијата на општина Аеродом на национално и меѓународно ниво, истакна премиерот Груевски.

Тој посети на ограниченоста на старата сала и на неможноста спортските фанови да присуствуваат на натпреварите.

- Во нејзините историски поглавја се запишани бројни моменти на сала, радост, подеми и падови на екипите кои играа во неа, а пред се на МЗТ Скопје. Ограниченоста на салата и нејзините услови ги чуствуваа и спортистите кои години наназад во неа тренираа и настапуваа на домашни но и на значајни меѓународни натпревари. Резултатите кои се постигнуваа и кои сеуште се постигнуваат заслужуваат поинаков третман, услови и поинаква сала, рече Груевски.

Рускиот инвеститор истакна дека објектот нема комерцијален мотив, туку има голем социјален аспект и нагласи дека се што прават ќе остане за идните генерации. Се заблагодари за соработката со надлежните институции и за тоа што за кратко време се завршени сите потребни процедури за изградба на комплексот.

Градоначалникот на Аеродром очекува во новиот спортски центар да се нижат многу домашни и меѓународни успеси и младите генерации да прераснат во врвни светски спортисти. бак/сс/14:48

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/134/103132365

Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3646
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 11-Mar-2013 at 15:07
znaci sponzorot na zrk vardar ke go gradi kompleksov 
Back to Top
Lester View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 26-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Lester Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 22-Mar-2013 at 11:05
Dosta hejtate i dosta so praznite muabet...vakva bila-takva bila, ne trebala-trebala...koga se gradi zasto se gradi, koga ne se gradi sramota bilo!! Daj boze samo da ima sto poveke vakvi ili slicni sali vo MK, a klub kako MZT zasluzuva posle tolku godini da dobie moderna sala!

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7441
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 03-Apr-2013 at 02:19
остана само дупка што сега ја докопуваат


Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 20-May-2013 at 18:49
1


2


3

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 25-May-2013 at 15:47
Морав со принт скрин, зашто страницата не дозволува преземање на нивните содржини...http://www.plusinfo.mk/vest/93326/Granit-kje-gradi-vo-sportskiot-centar-Jane-Sandanski

Edited by Џоле - 25-May-2013 at 15:49
За сè има вторпат
Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-Jul-2013 at 10:14
Има ли нови слики до каде е изградбата на салата?
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7441
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-Jul-2013 at 15:09
Originally posted by Stibera

Има ли нови слики до каде е изградбата на салата?
од последните фотографии на кловер, до сега, не е којзнае колку сменета ситуацијата, можеби само повеќе е ископано и израмнето
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 18-Jul-2013 at 16:31
Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 18-Jul-2013 at 16:33
Добиваат лик двата терена кои ќе ги има новата сала на јане сандански. се работи со три крана.

|


Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 18-Jul-2013 at 18:06
2 крана поставени... 1 во поставување...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Sifon View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Jul-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Sifon Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-Jul-2013 at 21:11

Back to Top
Sifon View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Jul-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Sifon Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 20-Jul-2013 at 21:11
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 21-Jul-2013 at 20:58
Денес на официјалната ФБ страна на клубот МЗТ Скопје, беше објавена истава фотографија со следниот коментар „Започна изградбата на новиот дом на МЗТ, ако биде се како што треба, ќе биде готов некаде кон крајот на престојната сезона“.

Што би значело се почнува да се работи сериозно и се планира следната сезона веќе да е спремна
Back to Top
Sifon123 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 29-Jul-2013
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Sifon123 Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 29-Jul-2013 at 01:46
Од денеска...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 27>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.