build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски комплекс „Јане Сандански“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 27>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1312
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 10-Jan-2014 at 18:35
По фоткиве се плашам дека никогаш нема да ја добиеме четвртата трибина на салава, веќе е започната металната конструкција а последната трибина ни трага ни глас.
Ќе биде штета ако и оваа сала се направи грешката како во БТ.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Demento View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 16-Dec-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Demento Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 10-Jan-2014 at 18:49
Originally posted by martind

Максималниот капацитет на салата во Куманово е 4000 гледачи.


Јас неверувам дека има над 3000. Сум бил неколку пати во салава и како што кажав сум борел колку луѓе собира во ред.

Види ја само оваа слика, не знам како може 4 илјади да собира тука. Да се стават столчиња сигурно 2000 и нешто ќе испадне.За споредба еве ја салата во Велес која официјално се води дека собира 3000.
Напумпани се капацитетиве на нашиве сали, да се изборјат столчињата ќе се види нека немаат толкав капацитет колку што се претставуваат.

Edited by Demento - 10-Jan-2014 at 18:51
Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 10-Jan-2014 at 22:46
Да во право си делува поголема, на worldstadiums.com пишува дека и салата во Велес има капацитет од 4000 гледачи
Back to Top
Demento View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 16-Dec-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Demento Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 11-Jan-2014 at 02:18
Originally posted by martind

Да во право си делува поголема, на worldstadiums.com пишува дека и салата во Велес има капацитет од 4000 гледачи


Нема 4000. Вака набрзина колку што можам да пребројам има 80 столчиња во ред, а 14 реда по трибина. Значи 1120 на трибина. Две трибини 2240. И по 200-250 души да има позади гол/кош, капацитетот ќе биде околку 2700. Нема ни 3000.

Надувани бројки се тоа, не се реални. Немаат капацитет нашиве сали.

Edited by Demento - 11-Jan-2014 at 02:19
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 11-Jan-2014 at 02:48
Ако ја нема четвртата трибина на салава ќе кажам само едно-нека се гонат у пм. ретердирани неспособњаци!!!!!
Back to Top
bobac View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bobac Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 18-Jan-2014 at 12:01

Според ова најсложен дел за изградба е делот кај четвртата трибина. За да почне и таа да се гради треба се под неа да е готово ? Милсам дека ќе биде последна изградена

Edited by bobac - 18-Jan-2014 at 12:02
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7327
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 19-Jan-2014 at 18:26
Previous
на поминување од таму видов дека се гледаат носачи и столбови од самата трибина, а карабината на административната зграда е веќе скоро завршена, поставени се повеќе носачи за кровната конструкција
... извинување, не можев да сликам затоа што беше вечерно време
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Razbirash View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Dec-2012
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Razbirash Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 21-Jan-2014 at 01:51
Четврта трибина со сигурност ќе има,а местово околу салава наскоро ќе прерасне во спортски комплекс.Сергеј Самсоненко инвеститорот на овој објект,кој што неодамна стана и сопственик на ФК Вардар интезивно работи и на проект за изградба на фудбалски тренинг центар и нов стадион со капацитет од 10 000 места за потребите на Вардар.Проектов сеуште е во изработка,но може да се очекува на негова изработка за неколку недели.    

Edited by Razbirash - 21-Jan-2014 at 01:52
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12982
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 14-Feb-2014 at 20:00

DSC02831 by george k. 1981, on Flickr


DSC02832 by george k. 1981, on Flickr


DSC02833 by george k. 1981, on Flickr


DSC02834 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
den View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 11-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote den Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 15-Feb-2014 at 19:15
Ova mi izgleda deka konecno ke bide kvaliteten proizvod vo Makedonija.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 609
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 15-Feb-2014 at 20:27
се бетонира 4-тата "спорна" трибина Big%20smile
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 15-Feb-2014 at 21:07
Previous
 
Доколку е вистина, тогаш тоа е многу, многу добра вест.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 16-Feb-2014 at 00:16
ajde ke ima kade tosterite da se izlozat
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 609
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 16-Feb-2014 at 10:13
Originally posted by Dzeksi

ajde ke ima kade tosterite da se izlozat


Mireeeen Crazy
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 16-Feb-2014 at 15:33
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 26-Feb-2014 at 11:02
Kolku sto razbrav objektov go gradi Samsonenko znaci Vardar a mzt ke ostane so starite tosteri ovaj trofei Banana
Back to Top
Lerin View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Lerin Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 26-Feb-2014 at 11:13
Originally posted by Dzeksi

Kolku sto razbrav objektov go gradi Samsonenko znaci Vardar a mzt ke ostane so starite tosteri ovaj trofei Banana


Нема врска,првично салава е замислена да се гради за МЗТ и за ЖРК вардар,а после накнадно почнаа да најавуваат дека и рк вардар таму ќе го пикнат.

Не би рекол дека е изводливо и МЗТ и варвдар да играат тука,зошто може да дојде до мешање на термини од АБА и СЕХА. Ете им го реновираа Кале,нека седат таму,башка можам да замислам колку проблеми и тепачки ќе излезат меѓу Фемили и "Комити" ако се блиску едни до други.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 609
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 26-Feb-2014 at 11:27
Originally posted by Dzeksi

Kolku sto razbrav objektov go gradi Samsonenko znaci Vardar a mzt ke ostane so starite tosteri ovaj trofei BananaPa dobro e sto posle tolku vreme si razbral, vaka kako mnogu upaten vo sportot i industrijata za tosteri
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 26-Feb-2014 at 20:26
Originally posted by Lerin

Originally posted by Dzeksi

Kolku sto razbrav objektov go gradi Samsonenko znaci Vardar a mzt ke ostane so starite tosteri ovaj trofei Banana


Нема врска,првично салава е замислена да се гради за МЗТ и за ЖРК вардар,а после накнадно почнаа да најавуваат дека и рк вардар таму ќе го пикнат.

Не би рекол дека е изводливо и МЗТ и варвдар да играат тука,зошто може да дојде до мешање на термини од АБА и СЕХА. Ете им го реновираа Кале,нека седат таму,башка можам да замислам колку проблеми и тепачки ќе излезат меѓу Фемили и "Комити" ако се блиску едни до други.


Никад нема да дојде до тепачки затоа што добар дел од постарите што живеат во Аеродром идат со Комити на утакмици а и на дерби и гостувања.Проблем се помладите генерации кои што се прават локални мангупи но и тие ќе се освестат со тек на време дека Скопје мора да биде обединето од навивачки аспект.

Иначе Кале ќе служи за младите погони а и за вторите тимови на РК и ЖРК Вардар а таму ќе ги играат и мечевите од другите купови како ЕХФ,Челинџ куп и сл. доколку се изборат до нив.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 01-Mar-2014 at 00:41
Originally posted by vladegf

Originally posted by Dzeksi

Kolku sto razbrav objektov go gradi Samsonenko znaci Vardar a mzt ke ostane so starite tosteri ovaj trofei BananaPa dobro e sto posle tolku vreme si razbral, vaka kako mnogu upaten vo sportot i industrijata za tosteri


da ne sum upaten vo sportot tocno samo vo matematika znam da brojam
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 27>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.171 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.