build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Арлекин
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Арлекин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Арлекин
    Posted: 20-Nov-2012 at 23:40
Се гради ли ова или сеуште е само на хартија?
Локацијата е веднаш кај владата, поточно овде:   42° 0'2.99"N  21°25'37.87"E

Станбен објект „Арлекин“
Проектот е на „Платформа“


Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 20-Nov-2012 at 23:45
Интересен дизајн...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7252
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Nov-2012 at 00:21
таму ништо не се гради, не е ни оградено земјиштето, сеуште си е стариот див паркинг
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Nov-2012 at 10:00
Zabegan, ова е до Кригла така? Ги познавам сопстваниците на Платформа, ќе пробам да дојдам до инасјдерски податоци Big%20smile
אל תסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7252
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 21-Nov-2012 at 13:49
Originally posted by UrbanFreak

Zabegan, ова е до Кригла така? Ги познавам сопстваниците на Платформа, ќе пробам да дојдам до инасјдерски податоци Big%20smile
да, според координативе, би требало да е веднаш во пивницата
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 05-Dec-2012 at 20:06
Екстра футуристички. Ако не се лажам објектов инкорпорира динамичка втора фасадa (second-skin facade).


Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Sep-2018 at 13:41
Ова е спроти Влада,незнам за што станува збор,претпоставувам нешто станбено,ако има некој инфо нека пише? Фоткиве се од фбBack to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Sep-2018 at 14:48Го префрлив постот овде. Локацијата е иста, а дали името и изгледот остнале исти ќе видиме   Ако поминува некој, нека ја слика таблата
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 06-Oct-2018 at 16:35


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 06-Oct-2018 at 19:08
По се изгледа дека ќе испадне просечен станбено деловен објект,ништо од модерниот Арлекин.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Dec-2018 at 15:30
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Dec-2018 at 18:22
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 27-Dec-2018 at 19:27
Треба да го смениме насловот на нишкава во „Просечна станбена зграда спроти стиропорната зграда на Владата“ Среќа што новиот наслов е предолг, па ќе остане Арлекин
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Dec-2018 at 08:26
Кај го извадија името, јазик да искршиш, межеле и Б2Б1ЛЛ, полеснно ќе се памтело
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 17-Mar-2019 at 11:58
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 19-Mar-2019 at 14:04
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 28-Mar-2019 at 13:14
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Apr-2019 at 17:44
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 02-May-2019 at 17:46
Зградава многу стрчи.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5054
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-May-2019 at 10:28
Денес

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.