build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Арлекин
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Арлекин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12020
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Арлекин
    Posted: 20-Nov-2012 at 23:40
Се гради ли ова или сеуште е само на хартија?
Локацијата е веднаш кај владата, поточно овде:   42° 0'2.99"N  21°25'37.87"E

Станбен објект „Арлекин“
Проектот е на „Платформа“


Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 20-Nov-2012 at 23:45
Интересен дизајн...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Nov-2012 at 00:21
таму ништо не се гради, не е ни оградено земјиштето, сеуште си е стариот див паркинг
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Nov-2012 at 10:00
Zabegan, ова е до Кригла така? Ги познавам сопстваниците на Платформа, ќе пробам да дојдам до инасјдерски податоци Big%20smile
אל תסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 21-Nov-2012 at 13:49
Originally posted by UrbanFreak

Zabegan, ова е до Кригла така? Ги познавам сопстваниците на Платформа, ќе пробам да дојдам до инасјдерски податоци Big%20smile
да, според координативе, би требало да е веднаш во пивницата
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 05-Dec-2012 at 20:06
Екстра футуристички. Ако не се лажам објектов инкорпорира динамичка втора фасадa (second-skin facade).


Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Sep-2018 at 13:41
Ова е спроти Влада,незнам за што станува збор,претпоставувам нешто станбено,ако има некој инфо нека пише? Фоткиве се од фб



Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12020
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Sep-2018 at 14:48



Го префрлив постот овде. Локацијата е иста, а дали името и изгледот остнале исти ќе видиме   Ако поминува некој, нека ја слика таблата
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12000
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 06-Oct-2018 at 16:35


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 06-Oct-2018 at 19:08
По се изгледа дека ќе испадне просечен станбено деловен објект,ништо од модерниот Арлекин.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Dec-2018 at 15:30
Од фб



Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Dec-2018 at 18:22
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12000
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 27-Dec-2018 at 19:27
Треба да го смениме насловот на нишкава во „Просечна станбена зграда спроти стиропорната зграда на Владата“ Среќа што новиот наслов е предолг, па ќе остане Арлекин
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1730
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Dec-2018 at 08:26
Кај го извадија името, јазик да искршиш, межеле и Б2Б1ЛЛ, полеснно ќе се памтело
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 17-Mar-2019 at 11:58
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 19-Mar-2019 at 14:04
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 28-Mar-2019 at 13:14
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Apr-2019 at 17:44
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12000
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 02-May-2019 at 17:46
Зградава многу стрчи.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-May-2019 at 10:28
Денес

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.