build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Арлекин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2425
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 09-Jun-2019 at 12:16
Од фбBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1783
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 09-Jun-2019 at 21:08
Зошто таква комбинација на YTONG и обични цигли...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2425
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 11-Aug-2019 at 10:34
Денешна,колку што можам да видам од левата страна е предвидено лепенка и нема прозори но зошто нема и од десната страна дали и таму е предвидена ваква зграда

Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 56
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Aug-2019 at 14:45
Originally posted by stef4o

Денешна,колку што можам да видам од левата страна е предвидено лепенка и нема прозори но зошто нема и од десната страна дали и таму е предвидена ваква зграда


И од двете страни се предвидени лепенки со иста висина.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.092 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.