build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Арлекин
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Арлекин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 09-Jun-2019 at 12:16
Од фбBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 09-Jun-2019 at 21:08
Зошто таква комбинација на YTONG и обични цигли...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 11-Aug-2019 at 10:34
Денешна,колку што можам да видам од левата страна е предвидено лепенка и нема прозори но зошто нема и од десната страна дали и таму е предвидена ваква зграда

Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Online
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Aug-2019 at 14:45
Originally posted by stef4o

Денешна,колку што можам да видам од левата страна е предвидено лепенка и нема прозори но зошто нема и од десната страна дали и таму е предвидена ваква зграда


И од двете страни се предвидени лепенки со иста висина.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 16-Sep-2019 at 08:38


фото: Срѓан Адамовиќ, ЅЅС
За сè има вторпат
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 16-Sep-2019 at 10:26
Значи и официјално ништо од првиот интересен дизајн,туку обично туморче од зграда ќе биде станбено-деловниов...
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 221
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 16-Sep-2019 at 15:28
Инаку татко ми работи на оваа зграда, и можам да ви кажам дека градежните активности се одвиваат во татален хаос. Викаат фирми од Струмица да извшат дел од работата, потоа постојано има грешки со нешто а и има нестручен кадар.
Исто така многу луѓе досега ги посетиле прашувајќи дали ќе има станови за продавање, што води кон тоа дека уште се бараат станови во центар. Сега моментално работат на привршување на терасата на покривот, каде треба да има кафе-бар и зеленило.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 17-Sep-2019 at 07:04
Originally posted by JovanOdGjorche

Инаку татко ми работи на оваа зграда, и можам да ви кажам дека градежните активности се одвиваат во татален хаос. Викаат фирми од Струмица да извшат дел од работата, потоа постојано има грешки со нешто а и има нестручен кадар.
Исто така многу луѓе досега ги посетиле прашувајќи дали ќе има станови за продавање, што води кон тоа дека уште се бараат станови во центар. Сега моментално работат на привршување на терасата на покривот, каде треба да има кафе-бар и зеленило.


Фала за инсајдерската информација....штом е збрка претпоставувам дека ќе ја завршат колку да ја завршат и ќе испадне никаква,баш до влада онака...
Дури од Струмица викаат фирми за помош ? Хм,чудно
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 221
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 17-Sep-2019 at 09:57
Originally posted by Enzo

Originally posted by JovanOdGjorche

Инаку татко ми работи на оваа зграда, и можам да ви кажам дека градежните активности се одвиваат во татален хаос. Викаат фирми од Струмица да извшат дел од работата, потоа постојано има грешки со нешто а и има нестручен кадар.
Исто така многу луѓе досега ги посетиле прашувајќи дали ќе има станови за продавање, што води кон тоа дека уште се бараат станови во центар. Сега моментално работат на привршување на терасата на покривот, каде треба да има кафе-бар и зеленило.


Фала за инсајдерската информација....штом е збрка претпоставувам дека ќе ја завршат колку да ја завршат и ќе испадне никаква,баш до влада онака...
Дури од Струмица викаат фирми за помош ? Хм,чудно


Нема за што Да, многу чудно при толкав број компании во Скопје... Инаку една мала приказна од пред неколку недели-имало некој дваесет годишен дечко (без искуство) кој реботел со нив, и некако успеал да го зпали кабелот на една од машините. Од страв и паника ваљда, пошол да го каси со кофа вода, но за среќа реагирале постарите мајстори пред да се деси нешто полошо... но како и да е тој ден ништо не сработиле бидејќи немале струја...
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 13-Oct-2019 at 12:21
Неколку денешниBack to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 221
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 09-Nov-2019 at 13:06
Неколку информации за деловниот објект веднаш спроти Владата на РСМ. Денес имав можност да го посетам објектот. При крај се со монтирањето на лифтовите, кои се од некоја Белгијска фирма но ги монтираат луѓе од Србија. Скоро целиот објект е застаклен а сега работат на оградите на терасите. Колку што разбрав од сопственикот веќе има фирми кои избрале деловен простор и на кој спрат ќе се сместат. Објектот има две нивоа на подземни гатажи од левата страна а од десната ќе се правела друга зграда (најверојатно лепенка) но од друга фирма. Се качив и на последниот кат каде што ќе има полу затворена тераса и морам да кажам погледот е неверојатен
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 09-Nov-2019 at 13:09

Ова се однесува за Арлекин кој го водиме во нишката за станбени објекти или грешно сум те разбрал??
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 221
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 09-Nov-2019 at 13:24
Да тој е! Не успејав да го најдам во деловни па мислев нема нишка за него. Некој од админите нека ги префрлат коментарите во нишката а ако можат нека го стават во деловни бидејќи ќе нема станови таму.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Nov-2019 at 16:59
Еве фотка тргнати се скелињата,целиот преден дел е застаклен фотката е всушност извадок од видеоhttps://www.24.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Nov-2019 at 20:47
Друга зграда е ова, зградата на Осигурителна Полиса

кликни на линкот

https://www.google.mk/maps/@41.9996933,21.4266016,3a,43y,333.11h,99.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4cP5b-NrT7S5VW7Fs1oFkg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 10-Nov-2019 at 21:51
Da da sum gi pomesal od daleku vaka mi zalici na Arlekin no greska sum bil
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5059
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 10-Nov-2019 at 21:55
Originally posted by JovanOdGjorche

Неколку информации за деловниот објект веднаш спроти Владата на РСМ. Денес имав можност да го посетам објектот. При крај се со монтирањето на лифтовите, кои се од некоја Белгијска фирма но ги монтираат луѓе од Србија. Скоро целиот објект е застаклен а сега работат на оградите на терасите. Колку што разбрав од сопственикот веќе има фирми кои избрале деловен простор и на кој спрат ќе се сместат. Објектот има две нивоа на подземни гатажи од левата страна а од десната ќе се правела друга зграда (најверојатно лепенка) но од друга фирма. Се качив и на последниот кат каде што ќе има полу затворена тераса и морам да кажам погледот е неверојатен


Dali tuka se ima smeneto detalniot bidejki kolku sto znam delovnite objekti obicno se so B4 markicka a ovoj ako ne se lazam bese predviden za stanben objekt so markica A2.?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Online
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 15-Nov-2019 at 15:08
Од Твитер:Originally posted by stef4o

Dali tuka se ima smeneto detalniot bidejki kolku sto znam delovnite objekti obicno se so B4 markicka a ovoj ako ne se lazam bese predviden za stanben objekt so markica A2.?


Маркичката е Б;А2, мешана станбена и деловна намена.

Edited by Џоле - 15-Nov-2019 at 17:38
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 16-Nov-2019 at 15:25
Еве две мои, денешни:За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 14-Dec-2019 at 14:45
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.