build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647 74>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #881 Posted: 18-Aug-2013 at 13:06
Далеку се од фасада ,деновиве ќе почне да се работи на другите две згради па тогаш ќе биде поинтересно (инаку дека ќе се почне со изградба на другите објекти ми е сигурна информација)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13759
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #882 Posted: 18-Aug-2013 at 22:37
денешни фотки (на последната слика се забележува дека се означени и катовите со бројки)

За сè има вторпат
Back to Top
Lilith View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-May-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Lilith Quote  Post ReplyReply #883 Posted: 01-Sep-2013 at 10:16
има шанси, некој што живее во близина да слика за да видиме до каде се другите две згради, ако се започнати со градба?
Back to Top
sashakv View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote sashakv Quote  Post ReplyReply #884 Posted: 01-Sep-2013 at 17:46
  ami sto bilo ova.ko ke ve nema ke ve nema ?  Yes
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #885 Posted: 02-Sep-2013 at 00:27
се спремаат за утре на школо
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2017
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #886 Posted: 02-Sep-2013 at 14:01
Кај кранот од десна страна на кулите до улицата имаше некои активности пред ден два, се бетонираше нешто. Сега дали е за нова кула или трговскиот не би можел да кажам. Вака локациски како за кула да е.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
sashakv View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote sashakv Quote  Post ReplyReply #887 Posted: 02-Sep-2013 at 16:10
  kakvo be skolo..nema ovde nikoj postar?
Back to Top
sashakv View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote sashakv Quote  Post ReplyReply #888 Posted: 03-Sep-2013 at 20:21
    da...svakog chuda za tri dana dosta
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #889 Posted: 03-Sep-2013 at 20:44
Има од сите возрасти ,но мислам дека тоа не треба да биде пречка за интересот кон градежништвото, архитектурата и заинтересираноста за развојот на својот град, јас лично сум еден од помладите членови на форумот со моите 21 година.

Тоа на страна ,за Џеваир моментално немам информации дали се работи на останатите две згради ,но бидејќи оградата е висока, а работата сега е доле на земја неможе да се види од надвор дали се работи освен ако не живееш во околните згради од 3тиот кат па нагоре (крановите не би требало да им се потребни во моментов).
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 427
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #890 Posted: 03-Sep-2013 at 22:56
Banana prviot skolski den preubo mi pomina, imam nova klasna...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #891 Posted: 03-Sep-2013 at 23:09
Колкав си ти?
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 427
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #892 Posted: 03-Sep-2013 at 23:21
noogu goolem, pogolem i od klasna Cool ta
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #893 Posted: 04-Sep-2013 at 00:33
муабетот со школото ми беше дека се одврза разговорот околу 1-ви Септември,па прво тоа ми текна како за шала.Иначе блазе си ви на школарците
Back to Top
WNBARCH View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 15-Apr-2011
Online Status: Offline
Posts: 86
  Quote WNBARCH Quote  Post ReplyReply #894 Posted: 04-Sep-2013 at 17:06
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13759
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #895 Posted: 04-Sep-2013 at 18:42
За сè има вторпат
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #896 Posted: 05-Sep-2013 at 13:27
Originally posted by WNBARCHНиски делуваат на сликава
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #897 Posted: 05-Sep-2013 at 15:42
ако излезиме ментално од македонското секојдневие,и во суштина овие згради не се ништо посебно.ама за нас сиромашните што не сме виделе поголема згада(освен кога се шетаме со отворена уста во другиот дел од светот) ова е бинго за нас.тоа ја кажува вистинската состојба со нас и нашето опкружување
Back to Top
Dukac View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dukac Quote  Post ReplyReply #898 Posted: 05-Sep-2013 at 18:02
Неофицијално цената по квадрат ке се движи од 500 - 600 евра, додека на највисоките и до 1700 евра
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2511
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #899 Posted: 05-Sep-2013 at 19:40
Ја не би се залетувал многу многу по ефтиниот квадрат. Прашањето е тука, кој ќе ги одржува зградите и колку тоа ќе кошта?
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #900 Posted: 06-Sep-2013 at 14:01

Јас имам слушнато дека ќе се плаќа по 200€ месечно од стан за одржување и некои додатни услуги кои ќе ги нудат облакодерите.
Phantasie ist wichtiger als Wissen, denn Wissen ist begrenzt.

Albert Einstein
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647 74>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.299 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.