build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 6970717273>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12911
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1401 Posted: 25-Oct-2017 at 07:19
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1402 Posted: 16-Jan-2018 at 12:50
Превземено од нивната фб страна


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12911
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1403 Posted: 20-Jan-2018 at 11:48
Најново видео од проектов:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1404 Posted: 09-Mar-2018 at 18:33
Секој втор ден во просек по едно ново семејство станува дел од Џевахир Скај СитиГолемиот интерес да се биде дел од комплексот е само потврда за исполнетите високи очекувања што ги имаа купувачите во кула А, првиот облкодер во кој голем број семејства веќе ја живеат модерната приказна, претставена и остварена од Џевахир Скај Сити.
Препознавањето на високите стандарди во домувањето и изборот на дом што го менува квалитетот на секојдневниот живот е несомнена способност на македонскиот граѓанин.
Најдобра потврда за тоа се искуствата на станбениот комплекс Џевахир Скај Сити, првиот резиденцијален проект во Македонија што на голема врата ги внесе најмодерните трнедови на домување на нашите простори.Во последните неколку месеци со проширувањето на продажбата на станови и на кула Б, втората од четирите облакодери, продолжи но и се зголеми интересот на купувачите за исклучителните понуди на комплексот.
Најдобра потврда за тоа е статистиката која покажува дека во просек секој втор ден по едно ново семјество станува дел од Скај Сити.
Големиот интерес да се биде дел од комплексот е само потврда за исполнетите високи очекувања што ги имаа купувачите во кула А, првиот облкодер во кој голем број семејства веќе ја живеат модерната приказна, преставена и остварена од Џевахир Скај Сити.
Во оваа висококатница повеќе од една година станарите уживаат во сигурноста на 24 часовното обезбедување и рецепција, заштедуваат време со служба за транспорт на сметот, заштедуваат од домашниот буџет со сопствен систем на климатизација а низ зградата се движат со супер брзи Хјундаи лифтови
Истите услови за живеење ќе бидат достапни во скоро време и за завидниот бројка на нови семејства што веќе станаат дел од кула Б, како и за сите што допрва ќе го сторат тоа. Во скоро време достани ќе бидат и спортско рекреативните содржини, базен, финтес центар, сауна, турска бања па со тоа секој еден станар на комплексот ќе може квалитетно и на минута од својот дом да се рекреира и да ја обновува својата животна енергија.
Понудите по одлични цени продолжуваат и понатаму како за малиот број преостанатите станови во кула А така и за достапните станови во кула Б.
Џевахир Скај Сити ќе продолжи да нуди високи вредност преточена преку м2 опремен станбен простор, изграден со материјали и инсталации што далеку ги надминуваат постоечките градежни стандарди.

http://press24.mk/sekoj-vtor-den-vo-prosek-po-edno-novo-semejstvo-stanuva-del-od-dzhevahir-skaj-siti
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #1405 Posted: 08-Jun-2018 at 14:19
Симнат е` кранот на третата висококатница.
 
Вистински идиотизам ќе биде ако испадне дека архитектите воопшто не предвиделе посебни простории со хидраулика на покривите на висококатниците, наменети за во нив да бидат сместени малите дигалки кои ги користат луѓето кои ги чистат прозорците од надвор.
 
Ако останат вака тие дигалки на покривите, ќе висат како чирови.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12911
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1406 Posted: 19-Sep-2018 at 15:39
Ова е веројатно трговскиот центар...За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1407 Posted: 19-Sep-2018 at 16:03
Катна гаража мислам дека е
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #1408 Posted: 01-Oct-2018 at 10:44
Јас знам да поминам тука пешки и се мислам што е ова. Првата помисла ми беше дека е трговскиот, ама, па и мене ко ми личи на катна гаража.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #1409 Posted: 01-Oct-2018 at 15:54
TRGOVSKI!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1410 Posted: 02-Oct-2018 at 18:15

Она за кое се двоумите дали е катна или трговски веројатно е катна ако воопшто проектот предвидува такво нешто.А фоткиве во продолжение се од подготовките за трговскиот(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1411 Posted: 02-Oct-2018 at 18:31
Еве и една од кулите

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1412 Posted: 14-Oct-2018 at 09:15
Од фб

Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #1413 Posted: 19-Oct-2018 at 10:25
Drugite dve zgradi ne se dopraveni neso zaglavija turcive
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1414 Posted: 01-Nov-2018 at 07:47
Армирање на темелната плоча за трговскиот(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5124
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1415 Posted: 07-Nov-2018 at 07:48
Од внатрешноста(фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 631
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1416 Posted: 07-Nov-2018 at 10:43
Колку ќе биде народски познатрата уплата за стубишта ака кужни трошкови?

Онаа на шанкон и ,теретаната и базениве нема од воздух да се одржуваат?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12911
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1417 Posted: 07-Nov-2018 at 20:10
Мислам дека од стан месечните трошоци се околу 3.000 денари, со тоа што бесплатно можат да се користат базените, фитнес салите и др.
За сè има вторпат
Back to Top
spiki View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spiki Quote  Post ReplyReply #1418 Posted: 21-Dec-2018 at 07:28
Месечни трошоци се ~3900 ден за 100м2 стан... т.е. 0,65 еур / м2

Додатно е за потрошена енергија ХВАЦ / ладење, греање, топла вода, свеж воздух итн + струја

Базен, фитнес и тие работи испадна 900 еур за година дена за стан (4 картички)
http://www.skywellness.mk/pricelist/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12911
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1419 Posted: 19-Feb-2019 at 17:54
Се прави улицата кај овој комплекс, може да се види и дел од идниот трговски центар.

извор: фб страницата на општина Аеродромhttp://aerodrom.gov.mk/vest/2078?fbclid=IwAR0iCh_iiXRsNuWkhGya4WAZG-e6u0NmbL3q_cVdwPDS5k92ItO9_j5eQgs
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1420 Posted: 19-Feb-2019 at 20:02
Тоа треба да биде катна гаража, трговскиот е лево од него помеѓу 4те кули.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6970717273>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.