build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 76777879>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 637
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #1541 Posted: 25-Feb-2023 at 13:07
https://youtu.be/NiSfkOfW9_k
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1542 Posted: 27-Mar-2023 at 18:33
Еден ретко виден агол на куливе:https://twitter.com/Ademacedonia_/status/1639682194401640453/photo/1
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1543 Posted: 13-Apr-2023 at 17:44
Молот веројатно ќе се отвори август или септември годинаваhttps://www.facebook.com/cevahirskycity
Carpe diem
Back to Top
anna75 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote anna75 Quote  Post ReplyReply #1544 Posted: 13-Apr-2023 at 18:14
Originally posted by stef4o

Молот веројатно ќе се отвори август или септември годинаваhttps://www.facebook.com/cevahirskycity

Ехееее, колку пати до сега го отвораа Ко ќе дојде август, ќе пролонгираат за декември и така...
Јас не знам како можат олку да одолговлекуваат? Првично знам требаше цел комплекс да биде готов за 6 години т.е до 2018. Од тогаш наваму сто пати пролонгираа. Нели имаат некакви законски обврски? Ги контролира ли овие некој?
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 456
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #1545 Posted: 14-Apr-2023 at 19:58
Фирмава станува главен спонзор на фудбалскиот клуб Работнички. Изгледа планираат да продолжат со инвестиции во Македонија. Ме интересира дали некој има инфо за идни планови?
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1546 Posted: 17-Apr-2023 at 15:40
Иден план треба да им е реализација на Сончев град.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 350
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #1547 Posted: 19-Apr-2023 at 14:42
Кое црно инвестирање...во шо инвестират во 4/4 исти згради ? Толку му е гајле за "проектите" со кои се дујат,инвестират во сезонски работници од турција и полумесечини на трговскион.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1548 Posted: 21-Apr-2023 at 16:31


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1549 Posted: 09-May-2023 at 16:58


https://www.facebook.com/photo/?fbid=951483036135534&set=pcb.951483092802195
Carpe diem
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1550 Posted: 09-May-2023 at 22:15
Originally posted by Vire

полумесечини на трговскион.


кај има тоа?
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #1551 Posted: 18-May-2023 at 21:39
Originally posted by Џоле

ova zelenilovo mnogu ubavo bi mu stoelo na trgovskiot, no toa e mnogu daleku od nego na drugata strana od bul srbija
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1552 Posted: 27-Jul-2023 at 18:05
PROPERTY TYPE: SHOPPING MALL & OFFICE

LOCATION: SKOPJE

GROSS BUILDING AREA: 19.000 sq/m

GROSS LEASABLE AREA: 10.000 sq/mhttps://forton.mk/cevahir-mall-skopje/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1553 Posted: 24-Sep-2023 at 14:35
Carpe diem
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #1554 Posted: 24-Sep-2023 at 16:01
Улицата пред ТЦ ќе се прави или преку кал ќе се оди на купување?
Back to Top
anna75 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote anna75 Quote  Post ReplyReply #1555 Posted: 30-Sep-2023 at 09:41
Ставаат тампон на улицата околу молот.Edited by anna75 - 30-Sep-2023 at 09:44
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1556 Posted: 01-Oct-2023 at 14:08
Carpe diem
Back to Top
anna75 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote anna75 Quote  Post ReplyReply #1557 Posted: 23-Nov-2023 at 17:58
Има ли некој инфо дали ќе го отвораат молот скоро?
Гледам го осветлиле од надвор, а и уличните светла околу се вклучени, ама нема никакво инфо околу отворањето.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 413
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #1558 Posted: 27-Nov-2023 at 00:29
Друже работам во фирма буквално залепена до градилиштево скоро и да нема работници ич, нешто раскреваат али се гледа дека им е приоритет комплексот кај Рамстор да го завршат на време изглеа.

Edited by Dzeksi - 27-Nov-2023 at 00:30
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1559 Posted: 30-Nov-2023 at 18:14
Кај Рамстор гради Лимак, тука се Џевахир.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #1560 Posted: 01-Dec-2023 at 16:32
Дури и се да е готово внатре, сигурно нема сред зима да го отвараат, а и ќе бркаат веројатно барем 50% закупци да има на ден на отварање. Паметно би им било да чекаат април-мај, да направат и некои кафичи/ресторани со тераси што ќе влече народ, плус и да го возат филмот дека се најнов мол (а и ќе бидат изгледа долго време).

Друго прашање е дали ќе се чека нешто од град или општина за да ги направи пристапите од бул. Србија, или има одврзани раце Џевахир сам да ги среди.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 76777879>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.272 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.