build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Културни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Објект на Мајка Тереза на плоштад „Македонија“
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Објект на Мајка Тереза на плоштад „Македонија“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 15161718>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 24-Oct-2016 at 13:42
Originally posted by Robbi-MKD

Добро е што луѓето од власта си ги исполнуваат дадените и зацртани програми и ветувања дадени кон електоратот...уште еден доказ за една сериозна, стабилна политичка партија! Неки си земат пример некои приватни фирми градители како треба да работат и да се одвиваат работите кај нивните проекти!те молам ако може да посочиш каде во програмата е зацртан оваа грозотија?
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 24-Oct-2016 at 13:43
Originally posted by Staro Skopje

Како ќе изгледа?


Народот ќе одлучи како ќе изгледа.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 05-Nov-2016 at 22:28
од инстаграм
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1905
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 06-Nov-2016 at 17:37
mislam deka vo recnik vo definicija za chir treba da stoi slikava
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 06-Nov-2016 at 23:54
На само 500 метра па ни толку имаш спомен куќа Мајка Тереза плус споменик,башка и клинички центар улици патишта плоштад ако не се лажам и што уште не.Вулгаризирањето на нечие име стана обична работа.Тотално непотребно нешто,башка локацијата да не правам муабет.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 588
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 07-Nov-2016 at 00:51
Чекај... капуљачата нема да се изведува? Или допрва следува? Или нема врска таа макета со ова шо се гради?
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 08-Nov-2016 at 05:18
Originally posted by hcitrS

Чекај... капуљачата нема да се изведува? Или допрва следува? Или нема врска таа макета со ова шо се гради?
очигледно не е тоа решение... некаде поназад во темава се збореше и за многуметарски споменик кој беше предвиден за другата страна на плоштадот, па можеби сега го рециклираат
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 08-Nov-2016 at 17:43
Значи нема трте-мрте, се што ќе се вети и ќе се оствари,..сеа дали нас ни се допаѓа...мање-више. Тоа ти е карактер,.Алал да им е, е сега на нас не знам точно...
.....   .......
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 10-Nov-2016 at 23:00


За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 10-Nov-2016 at 23:04
шууу е овааа... Секој пат ќе се нервирам! Се гради среде пешачка зонааа!!
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 588
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 10-Nov-2016 at 23:10
Света дуксерка изгледа нема да биде. Ама ќе добиеме уште една фонтана во сите можни бои, да не' развеселува, но и потсеќа колку е важен животот и каква закана е абортусот...
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 07-Apr-2017 at 19:37
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 24-May-2017 at 18:33
За сè има вторпат
Back to Top
shrink View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23-Oct-2014
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote shrink Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 26-May-2017 at 04:20
Добро овој објект ако може тоа да се нарече, ко прво е набутан на место каде што по секоја логика на нештата требало да остане пешачка зона, второ не ни ја гледам поентата за уште едно обележје на Мајка Тереза кога спомен куќата е некои 300 - 400 метри од тука
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3490
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 03-Jul-2017 at 12:56
Тука веќе се работи на поставување на релјефите

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #336 Posted: 03-Jul-2017 at 17:03
A што да речеме за баракана на Дистрикт, двајца не можат да се разминат во преостанатиот слободен простор.   

Edited by fichot - 03-Jul-2017 at 17:04
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #337 Posted: 03-Jul-2017 at 17:46
А што мајка бараат да се разминуваат токму таму, кога има други места во градов за разминување?
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #338 Posted: 23-Oct-2017 at 00:45
од пред околу една недела


Edited by zabegan - 23-Oct-2017 at 00:47
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 260
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #339 Posted: 23-Oct-2017 at 13:20
Originally posted by fichot

A што да речеме за баракана на Дистрикт, двајца не можат да се разминат во преостанатиот слободен простор.   

Да имаа малце осет тие од Дистрикт немаше да ја направат бараката во правоаголна форма, туку според просторот, па ќе имаше и место за разминување... Овака е ужасно.
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #340 Posted: 23-Oct-2017 at 16:16
Сеа тие од Дистрикт се криви..Овие што го начукаа чиров бетонски овде на сред улица е во ред.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 15161718>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.