build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Река Вардар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Mar-2008 at 03:26
у делот каде што нема детална снимка, таму е... затоа и не можам да дадам координати
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-Mar-2008 at 03:27
Има еден ваков голем, тој е точно во катланово, ама на пчиња. Овој на вардар на оваа делница би може да биде негде пред велешко некои 2-3 км. пбамск ај ако најдеш инфо пиши.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 02-Mar-2008 at 03:32
Големиот вијадукт кај катланово нема никаква сличност со овој мост

Пред се овој мост е во правец Скопје -> Велес, така да го бараш на погрешно место. Ти гарантирам дека е во делот каде што нема детална снимка така да џабе е да го бараме на GE за сега.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 23-Mar-2008 at 23:50
ДК клисура


Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 24-Mar-2008 at 02:47
Пбанкс по работа ли беше на југ? 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Mar-2008 at 09:14
Не се мои фотките, доушнички се... да идев јас ќе донесев фотки и од градилиштето на Шератон на Богородица Naughty
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 09-May-2008 at 20:29
Ѓорче Петров


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 18-May-2008 at 17:26
1 Вруток

2

3 Гостивар

4 Кај с. Сопот

5 Кај с. Кожле

6 Супер фотка во Скопје, населба Аеродром

7 Излезот од Велес

8 Накај Велес

9 Непозната локација Dunno

10 Кај Караслари

11 Меѓу Караслари и Градско

12 Неготино (изгледа ракавец некој)

13 Неготино

14 Демир Капија, сабајлечки

15 Гевгелија

16


Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 20-Jun-2008 at 13:10
еве три сликi која случајно ја најдов на нет ...Edited by волан - 21-Jun-2008 at 13:52
волан
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 20-Jun-2008 at 15:18
Ne ti raboti linkot izgleda. Kako sto znam trekearth ne dozvoluva da se 'linkuva' od nivna stranica.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 08-Sep-2008 at 23:58
Конечно за прв пат во мојот живот отидов до Вруток. Супер место, убава природа, одлични ресторани и храна. Самите извори за жал не беа достапни и ги видов од едно 30м. Пристапот е ограничен а чуварот којзнае каде дремеше. Но еве неколку фотки само 50на мeтри по текот на Вардар

1

2 Веднаш во продолжение има ресторан и рибник кој е во самото корито на реката кое во тој дел е преградено со мала браничка

3

4

5

6

7

8 Еве ја браната

9

10 Продолжува понатаму...

11 Покрај патот

12 Во Вруток има сигурно 10на рибни ресторани. Еве пар слики од Бигор кој ги оправда очекувањата

13

14

15

16 Малите рибници во ресторанот

17

18 Големите рибници под ресторанот

19 И ручекот за денеска


Cheers


Edited by pbanks - 08-Sep-2008 at 23:59
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 09-Sep-2008 at 15:31
Super fotki , bi sakal i jas nekogas da otidam hehe pa moze ke se dogovorime da otideme nekoj den pogolema grupa
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 09-Sep-2008 at 16:16
Чекај бе прво на велешко да идеме па после на вруток!
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Sep-2008 at 13:34
Убави слики фала.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7768
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 21-Sep-2008 at 21:57
ај бидејќи Вардар поминува и низ Скопје
патем сликава е од Pan4o и се вика river of gold SmileArchitects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 11-Feb-2009 at 22:59
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 11-Feb-2009 at 23:28
има ли некој фотка од вливот на Вардар во Егејско море?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 11-Feb-2009 at 23:33
Originally posted by anDarko

има ли некој фотка од вливот на Вардар во Егејско море?


Често пати сум гледал фотки на Flickr од делтата на Вардар но од некоја причина секогаш биле во мала резолуција.

Од сликите кои сум ги видел и од она што сум читал се работи за мочуришна делта а не за некој импресивен влив во морето. Но можеби грешам информациите и сликите околу ова ги нема во изобилство.
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 11-Feb-2009 at 23:51
сепак најдов...на фликр има доста...клучниот збор е Thermaikos Gulf Axios!

Еве дел од поинтересните слики...поголеми може да се погледаат на

http://www.flickr.com/photos/30439832@N03/sets/72157607739558851/

инаку, барајќи ги сликиве случајно налетав на линк до студија за каналот Морава - Вардар http://www.danube-cooperation.com/library/93jovanovski.htm

Edited by anDarko - 11-Feb-2009 at 23:54
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 25-Feb-2009 at 00:17
WOW dobro slik 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.157 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.