build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Река Вардар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 26-Feb-2009 at 16:27
Еве две слики од изворот....Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 06-Jun-2009 at 17:26
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 30-Aug-2009 at 14:59
Влезот во Скопје. Превземено од фото.идивиди. Автор: Емил Јанев


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 12-Oct-2009 at 21:39

Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 13-Oct-2009 at 02:30
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 13-Oct-2009 at 14:10
Вардар од железничкиот мост во Велес


2009-10-08
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 13-Oct-2009 at 14:20
Вардар кај сливот на Кадина Река


2009-09-26


2009-09-26
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 13-Oct-2009 at 14:27
Вардар кај железничката станица Пчиња и нејзиниот слив


Слика од репортажата Македонија преку железница
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 13-Oct-2009 at 14:50


Една од ретките фотки каде што Вардар всушност ми изгледа убаво Smile
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 13-Oct-2009 at 14:55
Cloverstack, има прекрасни места за кој не знаеме.Еден од многуте висечки мостови на Вардар - во близината на железничкото стојалиште Пчиња
(деновиве ке ја постирам репортазата па ќе видиш какви убавини имаме)

Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 13-Oct-2009 at 16:48
Applause

Владимир супер фотки. Можеби Вардар не е чиста река но сигурно има топ пејсажи покрај незе кога само ќе размислиме низ какви клисури проаѓа.

Сликата кај Кадина река е мој фаворит.

А за висечките мостови. Не сум знаел дека ги има многу. Имам видено еден до сега, овој што си го постирал е или истиот тој или втор што го гледам.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 13-Oct-2009 at 16:49
BTW зошто е толку мал кај железничкиот мост во Велес? Дали тука коритото нагло се продлабочува?
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Nov-2009 at 10:40
Блиску до селото Пакошево (после Зелениково) извинете за квалитетот..Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 29-Nov-2009 at 11:53
Еве и неколку слики превземени од Владимир П Cheers

Таорска клисура

1

2

3

4

5


Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 29-Nov-2009 at 12:20
Preubavi sliki
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 19-Jan-2010 at 18:28
на втората страница 15 слика од пбанкс само од малку подруг агол- Гевгелија

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 04-Mar-2010 at 01:29
Блиску Демир Капија, од Google Earth


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 16-Apr-2010 at 22:44
Две фотографии од Скопје. Превземени од Фликр

1.

2.

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 19-Apr-2010 at 21:06
Неколку пролетни слики од кејот кај градски парк

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 27-Apr-2010 at 21:46
Вардар виден од воз 27-04-2010
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.