build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Србија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8818
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 28-Jan-2008 at 13:44


хм чудна е трасава прилично кривуљава за булевар. Но врската многу ми прави ќејф. Стварно крати многу ако се враќаш од припор, сопиште, соње и сакаш да пресечеш накај лисиче, аеродром, драчево...
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10989
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 28-Jan-2008 at 13:35
Еве со жолто е трасата што е планирана за овој булевар. Еве сега ме копка што во весникот пишува 360 метри, а вкупната должина е 1100 метри. Изгледа некои делови што веќе личат на улица ќе ги остават така, како што се. А уште една работа. Овде горе на сликата е влезот на цеметарницата усје. Тоа е влезот што е бележан со зелено. Булеварот е планиран да почне од кај што е бележано со жолто. Изгледа нема да се држат по планот, па ќе го направат од влезот на усје.


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10989
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 28-Jan-2008 at 13:18
Ова е извадок од најновииот општински весник во кисела вода, оној што го гнетат по сандачиња и пред врати. И морам да скенирам немаат најново пдф на интернет.
Инаку Џорџе лани обеќаше дека ќе биде готов до нова година ама еве дури сега се почнува.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10989
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 28-Jan-2008 at 13:16
Еве нешто интересно:


Сега и трасата ќе ја постирам. Се работи исто така за 360 метри.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.