build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Србија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8899
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 17-May-2018 at 14:04


Дека Жито правел проблем е мој муабет од локални извори. Можеби биле повеќе имоти незнам.

Дефинитивно треба пералната да е следна. не само то е тесно грло и тотално ја зезнува проточноста на булеварот (многу повеќе од чирот на Водњанска), но е и ризична точка бидејќи тука улетуваат коли и од споредната уличка од спротивната страна бидејќи се е сеуште нерегулирано
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3345
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 17-May-2018 at 14:50
Парите за експропријација се одвоени од она што му е исплатено на Бауер БГ-20 милиони денари.
Back to Top
FiLo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26-Apr-2015
Online Status: Online
Posts: 36
  Quote FiLo Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 18-May-2018 at 07:06
Како за почеток Булевар Србија треба треба да биде направен со 3 ленти од почеток до крај, односно од раскрсницата со Борис Трајковски кај Цементарница па се до Автокоманда да биде со 3 ленти.
Тој булевар на одредени места е со три ленти, али џабе е се кога потоа иде пак во две ленти, па пак во три и така натаму.
Еве на пример од Борис Трајковски во правец према Автокоманда до раскрсницата со Јане Сандански/Видое Смилевски Бато е со 3 ленти, па потоа се до Автокоманда тера со 2 ленти.
За назад пак од АСНОМ па до Јане Сандански/Бато е со 3 ленти, потоа цело време е со 2.
Реално мора како за почеток да се гледа да се направи со 3 ленти за да малку од малку се растерети сообракајот.
Ете погоре некој ги спомна и товарните возила како проблем со кој во глобала се согласувам. Со воведување на трета лента и да биде таа најдесна лента во глобала за товарните возила (нека возат и коли по најдесната, битно камионите да не одат во средна и лева лента).
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 06-Jul-2018 at 11:54
Мислев дека ова е одамна завршено но сеуште иста слика.(фотките се превземени од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.