build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Србија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11228
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 17-Apr-2017 at 09:40
На линкот има повеќе фотографии...

Булеварот Србија пробиен до „последна 24-ка“

Напредуваат градежните работи за продолжување и надградба на булеварот „Србија“ на потегот од кружниот тек кај цементарницата „Усје“ до улицата Христо Татарчев (поранешна Сава Ковачевиќ) во Кисела Вода. Проектот опфаќа пробивање на нов сегмент на булеварот во должина од околу 150 метри и нов кружен тек кај последната станица на автобуската линија бр. 24, но и проширување на веќе изградената делница во близина на цементарницата. Изведувач на градежните работи е фирмата „Бауер МК“, а надзорот го врши „Градежен институт Македонија“.

http://build.mk/bulevarot-srbija-probien-do-posledna-24-ka/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 780
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 10-Jul-2017 at 12:54
Од фејсбук

Back to Top
mile_ohrid View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-Nov-2015
Location: Ohrid
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote mile_ohrid Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 13-Sep-2017 at 12:04
Да не има некој тазе слики од новиот кружен?
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1514
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 14-Feb-2018 at 15:58
Тука работата е комплетно стопирана. Нема никакви активности! Некаков одговор од Бауер!?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.