build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Штип - Радовиш

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
elnino View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 89
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 06-Oct-2018 at 15:44
темава е за штип радовиш, да не лафиш за миладиновци штип?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 06-Oct-2018 at 16:25
Кого прашуваш? Миладиновци - Штип набрзо ќе биде пуштена, јас лично мислам средина на Ноември би требало да биде во функција.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11768
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 07-Oct-2018 at 22:16
Од фејсбук профилот на Министерот за транспорт и врски:

Edited by Џоле - 07-Oct-2018 at 22:17
За сè има вторпат
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 483
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 08-Oct-2018 at 05:48
Originally posted by elnino

темава е за штип радовиш, да не лафиш за миладиновци штип?

Daci iskomentira za ovoj pat deka toa so kaza minister ne e tocno , prethodniot minister za site avtopato tvrdese deka se vekje gotovi a ustvari ne bea ni do pola .... A i da se sluci nekakvo cudo da bide gotov pred rok sigurno tolku i ubavo ke bide izraboten , poarno ic da ne bide taka barem da bide napraven kako so treba.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 09-Oct-2018 at 19:28
Утре веројатно ќе поминам тука, ако можам да застанам (веројатно нема да имам време бидејќи имам набиен распоред) ќе сликам и ќе пуштам некоја слика од деловите кој ги споменав во претходниот пост, за сите да видат за што зборувам.
Back to Top
Sashko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 36
  Quote Sashko Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 09-Oct-2018 at 21:17
Дали ширината на овој експресен пат и изведбата на клучките дозволуваат некогаш да прерасне во автопат?
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 826
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 10-Oct-2018 at 00:10

уште да имаа gpr скенер [1][2][3] за да истераат брзо сондирање на цели локалитети него парцијално рекогнистицирање по трасата на патот, камо државата да инвестираше во вакви направии, бар на регионално ниво да имаат по една на лагер ако веќе археологијата ја тимарата како туристички магнет ...

https://sdk.mk/index.php/magazin/artefakti-od-5-vek-pred-n-e-skelet-od-kon-najdeni-na-trasata-megu-shtip-radovish/


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 14-Oct-2018 at 20:55
Originally posted by Sashko

Дали ширината на овој експресен пат и изведбата на клучките дозволуваат некогаш да прерасне во автопат?
Ширината да. Клучките не знам... Но и едното и другото може да се надгради во секој случај. Она што е поважно е дека кривините се проектирани да бидат благи, според стндарди за автопат, бидејќи тоа не може баш да се оправа отпосле.

Колку што знам, покрај овој пат, вака се проектирани и Штип - Кочани и Ранковце - Крива Паланка.Edited by Cloverstack - 14-Oct-2018 at 20:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.